מקבץ שאלות ותשובות על אפיון התאורה הביתית

נושאים: תאורה
כשגרים בבית חדש, או נכנסים שוב לגור בבית הקודם לאחר שעבר מתיחת פנים ושיפוץ, הבעלים שואל את עצמו לא פעם מה הוא יעשה עם התאורה.

הקירות בתוליים, התקרות ללא מנורות והבחירה אינה קלה ואינה פשוטה כלל בעידן זה. מאות גופי תאורה מעוצבים, חלקם בעבודת יד, מאות סוגי נורות, ומאות עיצובים לכל אחד מהם – לא משאירים הרבה מקום לברירה: כפי שאדריכל הוא מעצב הבית, יועץ התאורה הוא מעצב התאורה, ואליו צריך לפנות על מנת לספק לעמכם תאורה פונקציונלית ומאירה, וגם כזו שמעלה את רמתו של עיצוב הבית. כך תתנהלו מול היועץ בעודכם מבררים מה מומלץ להתקין בבית מבחינת תאורה.

האם כל נורה צורכת מאות או עשרות וואט חשמל וזקוקה להחלפה בתדירות גבוהה?

לא. נורות שאינן צהובות או לבנות הנקראות LED מובאות ללקוח בשלל צבעים, ממש כמו במסיבות רחוב. הנורות הללו עובדות על דיודה מאירה, ולא על חוט להט, מה שמאפשר להן לספק לעצמן אור ממקור אור יציב וחזק, ולא קריע כמו חוט הלהט. זה מאפשר לבעלים לשמור על נורת הלד שלו למשך 50,000 שעות לפחות. הנורות, יש לציין, לא רק חוסכות החלפה, הן גם חוסכות לכם חשמל הלכה למעשה.

באור רגיל יש גם פנסים המשמשים אותנו כשיש הפסקת חשמל: מה טכנולוגיית הלד מציעה בנידון?

היא מציעה נורות להצבה על שידות ושולחנות אשר מפיצה צבע לבחירתו של הלקוח. רצוי שיתייעץ עם יועץ התאורה שלו בטרם יקבל החלטה. בהינתן הפסקת חשמל, ניתן לטייל בבית עם הנורות הללו: הן לא מתחממות, נמצאות בגופי תאורה יציבים עם ידית נשיאה בחלקם, ומאפשרות תפקוד ממש כמו עם פנס הפועל על סוללות.

במידה ואני מעוניין להישאר עם נורות ליבון והלוגן, האם ניתן לשפר את עיצוב חזות הבית?

כן. ניתן למצוא עשרות גופי תאורה חדשים המהווים בית מנורה מעוצב, אשר נעשה על ידי אומנים שחלקם מגיעים מתחום התקשורת החזותית (תחום שברובו הוא תכנון העיצוב על נייר ועל כן הם אינם הדרג המבצע אלא רק המתכנן), וחלקם מגיעים ממש מעולם עיצוב המוצר: עיצוב פנים ועיצוב ביתי. גופי התאורה הללו נמצאים בשפע בפורטל Lightning Design.