המדריך המלא להתאמת תאורה ביתית

נושאים: תאורה
בשורות אלו תסופק לכם הדרכה כיצד לבחור תאורה לבית. הבית, כפי שזקוק לרהיטים והתקני אחסון דקורטיביים, זקוק גם לתאורה, ובעידן הנוכחי תאורה לא נמצאת רק בתקרה.

כמו כן, היא לא משמשת רק להארה אלא גם לעיצוב המבנה, ממש כמו דלי הצבע. על רקע עליית קרנה של תאורת ה- LED, נורות כיום משמשות כצבע לקירות ולוויטרינות החלונות בכל פעם שיורד הלילה ואפילו בחורפים כאשר הרעות הטבעית פחות טובה מאשר בעונות החמות. גם שיפור מראם של בתי המנורה, ומעבר לייצור עצמי (עבודות יד) שלהם תורמים תרומה מכרעת לתאורה ככלי מעצב, ולא רק מאיר.

בחרו את גופי התאורה שלכם

ללא התייחסות לאור ולסוגו, המשימה הראשונה שלכם היא לבחור בגופי תאורה רלוונטיים. יש גופי תאורה שייראו לכם כמו תכשיט ויש כאלו שייראו לכם פחות טוב, אבל זו לא השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם: עליכם לשאול האם זה בכלל מתאים לבית בו אתם גרים, ודומנו כי על שאלה זו מוטב לתת למעצב פנים או יועץ תאורה או שניהם גם יחד להשיב. הם נמצאים בחנויות תאורה יוקרתיות כמו אלו שרשומות בפורטל הידוע Lightning Design.

בחרו את סוג האור שיבקע מגופי התאורה

סוג האור תלוי בשני ארגומנטים: עוצמה וצבע. באשר לעוצמה, ניתן לבחור מסקאלה רחבה של עוצמות מקסימום, ואם אינכם בטוחים מה לבחור, התקינו דימר: מפסק שמווסת את עוצמת האור כרצונכם. באשר לאלמנט הצבע, כשהתאורה אינה תאורת LED זה פחות רלוונטי אך עדיין משאיר בידכם בחירה מועטה בין אור DAY LIGHT לבן לבין אור WARM WHITE צהוב. לעומת זאת, כאשר אתם עוסקים בתאורת LED יש לכם הרבה יותר אפשרויות לצבעים, ואז – התאורה היא כמו צבע קיר לכל דבר ועניין, והיא גורמת למשטחים הביתיים שלכם להחליף צבע בחסות החשיכה. גם את המשימה הזו מוטב לתת ליועץ תאורה לסייע לכם להשלים.

Lightning Design מענה מקצועי לנושא תאורה

בפורטל Lightning Design תוכלו למצוא מאמרים ופסקאות הסבר מפורטים ומפורטות אודות תאורה ביתית. הפורטל יכיל שפע של מאמרי עצה ומאמרי דעה מטעם המערכת ומטעם יועצי חנויות תאורה שונות. ניתן לצפות גם בעבודות שונות של חנויות הבוטיק שלפניכם.