תכנון תאורה למרפסת

נושאים: תאורה
כיצד לתכנן תאורת מרפסת

בחיים המודרניים, שהייה באזורים החיצוניים לביית משמעותיים יותר ויותר, ובהתאם חשובה אף תאורת המרפסת. בקיץ ההנאה היא לשבת על המרפסת ולהירגע, לארח למפגשי "על האש" או לחגוג אירועים.

מנורות מעוצבות למרפסת מודרנית הם היבט עיצוב חשוב המספק אף אוריינטציה, בטיחות וביטחון. תאורה מעוצבת היטב למרפסת חיונית לקיץ ולחורף, ובערבים היא חשובה במיוחד. תאורת המרפסת חשובה ביותר, שכן היא מתפקדת ככרטיס ביקור לעיצוב הפנים של הבית, וחשובה ביותר בפני עצמה.

תאורת מרפסת בטוחה וחכמה

תאורת מרפסת מומלצת לעיצוב עם נורות LED, המאירות היטב את הסביבה. הן מציעות כמות צנועה של תאורה שאינה בוהקת, ומאירות היטב את היקף המרפסת. חיסכון באנרגיה משמעותי למרחב המרפסת, ומונע מעידה על העציצים או המעקה.

תאורה חכמה וידידותית לסביבה זו ניתנת לשילוב או הצבה בנפרד, ומותאמת לצרכים האישיים. מנורות מעוצבות למרפסת מסמנות את הריהוט ומאפשרות אירוח נעים כשתנאי מזג האוויר מאפשרים זאת. מחרוזות אור מעוצבות או פנסים קטנים מגדילים את המרחב, ומספקים תאורה מושלמת לשעות הלילה.

גם מרפסות קטנות ניתנות לעיצוב היטב עם תאורה. בעזרת המומחים של חברת Lightning Design ניתן לעצב תאורה למרפסת נמוכה ורחבה, ארוכה וצרה, מקורה או פתוחה, ומרוצפת בפרקט או במשטח בטון. היבטים אלו מאפשרים קביעה נכונה של סוג הריהוט, הצמחייה, וגופי התאורה שיעבדו באופן הטוב ביותר. הכלל הבסיסי הוא להשתמש בתאורה המשקפת היטב את צורת וסגנון המרפסת.

בעת תכנון התאורה המעוצבת למרפסת, יש להתחשב גם בשכנים. יתכן שההעדפה היא לפרוז'קטורים חזקים על המרפסת, אך השכנים מלמטה עשויים שלא ליהנות מאורות מסנוורים קבועים המאירים את החלל שלהם.

מרפסת היא מקום שנועד לשבת ולהירגע בו, תוך הנאה מהנוף. השיטה הקלה ביותר לעיצוב תאורה נוחה למרפסת היא שימוש בשני מקורות תאורה, המאירים גם את המרפסת וגם את הסביבה, כך שניתן לנהל שיחה נעימה תחת תאורה שאינה מחממת או מסנוורת מידי.

אם קיימים שקעי חשמל על המרפסת, ניתן להוסיף מנורה חיצונית ממגוון המנורות בחנויות התאורה של חברת Lightning Design, ולהשתמש בנורות בעלות הספק נמוך המעניקות אור

חמים ונוח. ניתן אף להשתמש במחרוזת אורות קטנים התלויים על המעקה ליצירת השפעה מושכת.