תכנון מערך התאורה הביתית

נושאים: תאורה
על מנת לתכנן ולגבש את התאורה הביתית – תידרשו לאפיין נקודות שונות בבית בהן נדרשות מנורות, ספוטים וגופי תאורה שונים למילוי החלל באור.

מיפינו עבורכם מספר נקודות מרכזיות בבית, בהן ככל הנראה תידרש תאורה ביתית על מנת להשלים את החסר.

סלון הבית

סלון הבית הוא המקום בו רכיבי התאורה המשובחים ביותר צריכים להיות מותקנים. מדובר במיקום בו לא רק האור צריך להתפזר בצורה הטובה ביותר, אלא גם להיות חלק מתבנית עיצובית חסרת תקדים. על כן, סלון הבית שלכם יזדקק לרכיבי תאורה שיכולים לנבוע מ- 3 סוגים:

·         תאורה חבויה – בדרך כלל היא תוסלק בהתקן גבס. העיצוב ינבע מהצבע, הצורה והעוצמה של האור בלבד.

·         תאורה בסגנון עתיק – נברשת או שנדליר. אלו גופי תאורה תלויים עם מספר נורות להברגה פנימית ליצירת אור לבן או צהוב.

·         תאורה בסגנון חדש – גופי תאורה המחוברים ישירות לתקרה ולא תלויים עליה כמו אלו בסגנון העתיק. מדובר בריבועים או עיגולים עם כיסוי פלסטיק או זכוכית, אשר יבוססו על נורת הלוגן או פלורוסנט בדרך כלל (בשונה מגופי התאורה העתיקה שיתבססו על נורות ליבון אליפטיות קטנות על פי רוב).

חדרי המגורים

עבור חדרי המגורים יש לנהוג באופן דומה בו נהגנו בסלון, אלא שכאן – גוף התאורה צריך להיות פרופורציונלי בהתאם לגודל החדר. ברוב הבתים יהיה הסלון גדול יותר, וגם אם לא – הוא ייראה מרכזי יותר ולכן יחייב גוף תאורה גדול ומשמעותי. לעומת זאת חדר מגורים שמיקומו בבית צדי יזדקק לתאורה מדגם צנוע יותר, אך יחד עם זאת – מתאים לגודל החדר ולנפח שלו. אנו ממליצים להתאים גופי תאורה גדולים לחדרים גדולים וגופי תאורה קטנים לחדרים הקטנים.

המטבח וחדר האמבטיה

ההמלצה היא להתקין ספוטים בשיש של חדרים אלו על מנת שתזכו לתאורה קפדנית כשאתם עובדים מול אותם משטחים. בנוסף לכך, גוף  תאורה מרכזי יוצב במרכזי החללים של החדרים הללו. ניתן גם להרכיב גופי תאורה על המדפים והארונות עצמם על מנת לשפר את הראות וליצור שכבה עיצובית נוספת בחדר באמצעות התקני האחסון המוארים.

למידע ופרטים על גופי תאורה אנא פנו אלינו- Lightning Design!