תאורת לד או תאורת להט: מה עדיף?

נושאים: תאורה
לא מעט שואלים – מה עדיף שיהיה בבית: תאורת לד או תאורת להט? רבים צובעים על תחום הלד, כי גם הם הבינו שזה מוצר בטוח, לא מתחמם, יכול להיות בסביבת ילדים, מעוצב במגוון צבעי אור, וגם חוסך בחשמל ובמפגעים סביבתיים.

 יחד עם זאת, לא כל דבר ניתן עדיין לפתור באמצעות לד. ברוב המקרים, למעט חריגים שיומלצו לכם על ידי יועצי התאורה של Lightning Design, התאורה המרכזית היא פלורסנט או הלוגן, התאורה המרכזית בחדר היא להט/ליבון/ספירלה, והתאורה המרכזית בגן היא שילוב של האחרונים. יחד עם זאת, לד מהווה תוספת חשובה מאד לתאורה הביתית: פנסים ניידים בשלל צבעי אור, פנסים המתפקדים כמנורות לילה לפני השינה, וכן – לעתים לד מסייע גם להאיר את הבית באופן מרכזי, למשל אם התאורה שלו מוצבת מסביב לכונניות ספרים, בתוך עבודות גבס, וכד'.

כאשר התאורן שלכם ממליץ על לד, בחרו בלד

בכל מקום בבית בו התאורן פסק שנורת לד יכולה להחליף נורה רגילה, יש להעדיף תאורת לד. כפי שהסברנו, היא חוסכת בחשמל, חוסכת בנזקים סביבתיים, וחוסכת במפגעי בטיחות כוויות בשל היותה בעלת קצב החימום הנמוך ביותר מבין כל יתר הנורות. בנוסף, תאורת לד היא תאורה שיכולה פשוט להזניק לכם את הבית למחוזות עיצוביים שלא פיללתם להם, אשר דיי בהצבת נורות בודדות באזור מסוים על מנת להביא לכך.

בהינתן תנאי ראות טובה, תיתכן תאורה מרכזית המבוססת על לד

אם הגישה של חדר מסוים לאור שמש היא מעולה בשל כך שזה חדר מפרופילים בלגיים ארוכים, הרי שייתכן מאד כי יועץ התאורה ימליץ על התקנת תאורת לד במנורה מרכזית. המנורה המרכזית במקרה כזה תוסיף המון אור, משום שהחדר רגיל להיות ספון אור בלאו הכי. לעומת זאת, בחדר שכמעט תמיד חשוך, ולא חשוף כמעט לחלונות ותריסים, יהיה קשה להאיר עם לדים בלבד, ויהיה צורך ברכיב תאורה מרכזי הלוגן או פלורסנט או ליבון להשלמת התמונה. בפורטל Lightning Design תמצאו מגוון חנויות תאורה בהן יושבים יועצי תאורה מנוסים, ובעלי ידע רב באפיון חדרי בית.