תאורת לד – מה זה, ומהן מטרותיה?

נושאים: תאורה
תאורת לד היא פיתוח טכנולוגי של השנים האחרונות אשר שם סוף לחוטי להט. למי שאינו יודע, חוט להט היה הסיבה העיקרית להוצאה כספית על תאורה, מדוע? משום שבדומה לדיו של מדפסות, זהו מוצר מתכלה.

כפי שדלק של מכונית או מיתר של גיטרה הם מוצרים ברי-החלפה, כך גם חוטי להט של נורות. תאורת LED היא תאורה ללא רכיבים מתכלים: המנורה עובדת כל עת, כל העת, וצפויה להחזיק מעמד שנים רבות, כאשר הבלאי היחיד שהיא תספוג הוא כמו בכל מוצר חשמלי – מתוקף היותו מוצר חשמלי (ואת זה אנחנו אפילו לא מחשיבים כ- "בלאי" משום שעובדתית מוצר חשמלי ששומרים עליו יכול להחזיק מעמד גם 2, 3 עשורים ויותר).

כיצד עובדת מנורת LED?

למנורה מצורף רכיב אלקטרוני בשם "דיודה". הדיודה בחשמל היא כמו צומת דרכים בכביש. היא מווסתת אלקטרונים חשמליים דרך צינורות ההולכה והנגדים השונים במרחב ובכך מספקת אור לכל רחבי גוף התאורה. לכן, שמה של הנורה הזו היא LED: דיודה פולטת אור (Light Emitted Diode).

מה ההשלכות של שיטת עבודה זו על הצרכן?

·         נגמרו הימים שהולכים למכולת כי נגמר חוט הלהט בנורה.

·         המנורה לא מספקת אור שהוא בהכרח לבן או צהוב, אלא אור במגוון צבעים.

·         התאורה הזו אינה רק מאירה אלא גם מעצבת את הבית באמצעות צבעיה הייחודיים.

גופי תאורה העובדים גם בהפסקת חשמל

ניתן להתקין בביתכם גופי תאורת LED שיתפקדו כמו תדיאורים בהפסקות חשמל. הדיודה היא עצמאית, מקבלת את החשמל שלה מטעינה ראשונית על ידכם ולאחר מכן ניתן לנתק מהחשמל ולקבל אור המסופק למשך מספר רב של דקות או שעות (תלוי במפרט הטכני של המעגל החשמלי באותו גוף תאורה).

עיצוב באמצעות תאורת לד

עם תאורת לד ניתן לעצב אור במעבי התקני האחסון: בדפנות של אצטבות הספרים שלכם, בדפנות של מזנוני הטלוויזיה שלכם, ואפילו בהיקף של דלתות וחלונות הבית. תאורת ה- LED מעניקה לקירות ולמרחבים שלכם צבע נוסף היוצר עיצוב חריף ומעניין אשר משרה מראה משווע לבית שלכם המתבסס על צבע וצורה ייחודיים.

לגיבוש מפרט מלא של תאורת LED אנא פנו ל- Lightning Design!