תאורת גן דקורטיבית לעיצוב המתחם החיצוני בלילה

אדריכלים לא מעטים אמרו חדשות לבקרים כי בגן, התאורה היא הפרחים של הלילה. ללא קשר לכמות הדקים, הפרקטים, הפרחים והיקף כרי הדשא, בלילה בלי תאורה הגן שלכם לא נראה, ועל כן לא קיים אם בוחנים אותו ממשקפיים של מעצבים מקצועיים.

לכן, חשוב מאד לעשות את ההתאמות הנדרשות, ולבחור תאורת גן שתתאים לעיצוב הגן בלילה. בפורטל Lightning Design תמצאו עבודות של מספר לא קטן של חנויות אשר יתאימו למשימה זו!

בחירת התאורה לגן – בחינה ראשונית

כאשר מסתכלים לראשונה על אסופת רכיבי תאורת גן, רואים שהאפשרויות מגוונות למדי: תאורה לפריסה למטה על הדקים, תאורה על עמודים נמוכים, תאורה על עמודים גבוהים, תאורה תלויה בנוסח יום העצמאות, תאורה על קירות וחומות, ועוד. לכן, לפני שבוחרים, חשוב להחליט מה מאירים: אלו משטחים בגן אתם רוצים להאיר. אם אינכם בטוחים, פנו לאדריכל נוף וליועץ תאורה אשר יספקו לכם את המידע הרלוונטי. מומלץ גם להמשיך לעבוד עמם כשאתם גולשים לפורטל Lightning Design ומתעתדים לבחור את התקני התאורה שלכם.

בחירת התאורה דרך הפורטל

לאחר שהחלטתם אלו שטחים אתם מעוניינים להאיר בגן, זו העת לבצע את הבחירה באתר. הדבר המומלץ ביותר לעשות הוא אמנם להתייעץ עם אדריכל נוף, יועץ תאורה או שניהם גם יחד, אבל גם אם אתם עובדים לבד, הטיפ הכי טוב הוא לבחור בצבעים וצורות שמראש שמתם לעצמכם למטרה שיהיו בגן בלילה. בשיטת לאפיונן מגוונות, וכאן נביא כמה דוגמאות: יצירת הקבלה לערוגות הפרחים שלכם ביום, יצירת הקבלה לנופים אחרים מתחומי החיים כמו צבירי כוכבים או משטחי תאורה צבעונית מחיי היום יום שלכם.

תאורת לד – מה זה, ומדוע זה הכי כדאי לגן שלכם?

תאורת לד היא תאורה ללא חוט להט. את האור מפיץ המעגל החשמלי של הנורה, ובכך אין צורך להחליף נורה. הנורה הזו שמישה גם בתוך הבית וגם מחוצה לו, לרוב היא אינה מקצרת, ונחשבת לבטוחה מאד לשימוש. היא גם מפיצה אור בשלל צבעים, ולא בהכרח בצבעים כמו לבן או צהוב, מה שיסייע לכם ליישם עיצוב תאורה הדומה לעיצוב הפרחים והשתילים שלכם ביום.