קובץ שאלות ותשובות בנושא תאורת גינות וחצרות

נושאים: תאורה
מאז ומעולם הייתה ידועה תאורת גינות וחצרות כנושא להתעניינות בעלי בתים, בעלי אולמות עם גני אירועים וכמעט כל מי שיש ברשותו שטח חקלאי או קרקע שאינה מנוצלת לבנייה, המיועדת למטרות גינון.

מושא התעניינות זה צבר תאוצה במיוחד בעת האחרונה, כאשר תחום התאורה השתכלל מאד, וחצה גבולות עיצוביים וטכנולוגיים שהחברה האנושית לא האמינה כי ייחצו. הדבר מתבטא בחידושים עיצוביים המאפשרים, באמצעות אור צהוב או לבן בסיסיים להגיע לעיצובים מחודדים בזכות גופי תאורה מעוצבים. כמו כן, מתבטא הדבר בפיתוח עז של תאורת לד, עד כדי יציאתה מתפקידה המסורתי כנורת ניידות משטרה ודיסקוטקים – לתפקיד של ספקית אור ביתית.

מדוע היה צורך להוציא את הלד לשימוש ביתי? לא מספיק להשתמש בנורות ליבון או פלורסנט?

נורת לד ממלאת תפקיד כפול: בדומה לנורת להט (שהיא כאמור נורת ליבון, פלורסנט היא נורת ניאון) היא ספקית האור של הבית, אבל בשונה ממנו היא גם ספקית העיצוב שלו. נכון, בפתיחת דברינו ציינו שעם מעצב תאורה נכון גם נורת להט יכולה לשמש כלי לעיצוב הבית, אבל זה לא כלי שעומד בפני עצמו, אלא כלי שללא בית ממנורה מעוצב אין לו יכולת ממשית להרים את רמת העיצוב הביתי. לעומת זאת, לד מספק אור שאינו בהכרח צהוב או לבן, מה שעוטף את החצר בצבעים נוספים. על מנת שהגינה לא תיראה כמו אולם דיסקו או רחבת ריקודיים של אולמות אלא תישאר להיות "חצר בית", יש צורך להתייעץ עם מעצב תאורה מקצועי, אותו ניתן למצוא בחנויות תאורה החברות במאגר Lightning Design, פורטל האינטרנט מהחשובים והמובילים בענף התאורה הביתית.

ממה שהבנתי, יש גם יתרון בטיחותי בשימוש בלד, מהו?

מבחינה צרכנית, לד חוסך חשמל וחוסך מפגעים סביבתיים כמו אלו שנגרמים על ידי נורות ליבון וספירלה. מבחינת בטיחות אנוש זו נורה שעל אף שהיא מתחממת כמו כל נורה אחרת, לא ניתן לחוש בכך כבני אדם, מה שאומר שאם בטעות תגעו בנורה כזו כשהיא דולקת לא תסתכנו בכוויה בדומה לתרחישים הלא רצויים שבוודאי מוכרים לכם מענף ההלוגן הבעייתי בתחום זה.

מהו גוף תאורה מעוצב? כיצד יש לבחור אותו?

גוף תאורה מעוצב הוא בית מנורה אשר הונדס ועוצב על ידי מעצבי פנים, מעצבים תעשייתיים ומעצבים של תכולה ביתית. מדובר במרצים ומורים בבתי ספר גבוהים לעיצוב, ובמעצבים העוסקים במלאכה כמקצוע לחיים. הם מספקים את עבודות העיצוב שלהם לחנויות תאורה, בהן תוכלו לפגוש ביועץ תאורה ולהיוועץ עמו לגבי בית המנורה המעוצב המתאים לחצרך באופן אופטימלי.