כיצד מעצבים תאורה צבעונית בבית הלקוח?

נושאים: תאורה
מאז ומעולם שימשה התאורה הצבעונית בבית הלקוח מושא לגאווה, אך לרוב זה נבע בשל כך שהוא שדרג את בית המנורה שלו לבית מנורה צבעוני.

האור עצמו המשיך להיות צהוב או לבן. ניתן כיום להתאים גופי תאורה בהם הנורות עצמן הן ירוקות, סגולות, אדומות וכד'- וכך גם האור הבוקע מהן. כיצד זה קורה? בשיטת התאורה החדשנית יחסית – LED. בשיטה זו מלאכת יצירת האור אינה נעשית על ידי חוט הלהט של הנורה. למעשה אין בנורה הזו כלל חוט להט, ובמקומו יש דיודה עם תכונות חומר מיוחדות האחראיות גם להפצת אור. בדרך זו, ניתן לצבוע את הבית בשלל צבעי אור, שכן דיודות שונות בנויות לפלוט אור בצבעים שונים.

יועץ תאורה – האיש עמו יש להתייעץ בנושא עיצוב התאורה הביתית

ללא ספק, יועץ תאורה ייקח את העיצוב שלכם למחוזות נוספים, שלא חשבתם עליהם לפני כן, וימליץ על התקני תאורה צבעוניים הבנויים לשרת את המרקם העיצובי הביתי הספציפי שלכם. היועץ ייקח בחשבון לא רק את נושא העיצוב אלא גם את עוצמת התאורה הנדרשת: אם הוא התרשם שחדר X חשוך יותר מחדר Y, הוא ישים בחדר X גוף תאורה חזק יותר מאשר בחדר Y להשלמת התאורה לה הוא זקוק.

החלטה על תאורת להט או LED

יש להחליט בכל מקום בבית אם אתם מבקשים להישאר עם אור צהוב/לבן או להחליף למנורת LED. בחלק מהאזורים בבית עדיפה תהיה תאורה רגילה, למשל אם כבר קניתם תאורה, ואינכם מעוניינים להשקיע שוב פעם כסף בחשמל ואפיון מחדש של הבית, אלא רק להטמיע את הנורות שבדקתם בהתקני תאורה חלופיים, שיישפרו את עיצוב הבית בלי להחליף נורה. לעומת זאת, ישנם אזורים בהם היצע העיצוב מוגבל, למשל במעברים צרים, בין חריצים וכד'. באזורים אלה שימוש באור צהוב או לבן לרוב לא יוסיף ולא יגרע מהעיצוב, ולכן שם נדרשת תאורת LED. תאורת LED נדרשת גם בכל מקום בו מעצב הפנים או אתם תכננתם להשתמש בצבע האור כחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית בחסות החשיכה, או כאשר תנאי האור הטבעי פחות טובים מבעבר.