תאורה מסוגננת לבתים: כך נאתר את פתרונות עיצוב האור שלנו

מהי תאורה מסוגננת בבתים? מה מבדיל בינה לבין פתרונות תאורה רגילים? מדוע עם חלוף השנים יותר ויותר לקוחות פונים לפתרונות תאורה מעוצבים? מה מאפיין פתרונות אלו והאם יש לזה קשר גם לעלייה ברף הבטיחות כשמפעילים רכיבי תאורה מודרניים?

תאורה מסוגננת בבתים היא תאורה אשר המראה החיצוני שלה והפצת האור שלה מדוגמים. כמו כן, היא מוארת מאד, ומספקת מתיחת פנים לעיצוב הבית בזכות עצמה. במרוצת השנים, הלקוחות החלו להבין שתאורה זה לא רק פתרון להארת חדר חשוך, אלא גם נוסחה עיצובית מחודשת לבית, ולכן הם פנו לרכוש תאורה מעוצבת שגם תספק אור וגם תמתח את פני העיצוב הביתי. ברכיבים מסוימים אין בכלל חוט להט, ופעולת הנורה היא ישירות על חשמל. הם נקראים LED ונחשבים לבטיחותיים מאד: לא מתחממים ונשארים כמו חדשים למשך זמן רב.

התייעצו עם תאורנים

התאורנים שלכם יוכלו בקלות לאפיין את ביתכם ולזהות מקומות בהם תתאים תאורת LED אל מול כאלו בהם התאורה הרגילה היא שתעשה את העבודה. בכל המקרים, יסופקו רכיבי תאורה מעוצבים ואקסקלוסיביים מאד, המתאימים למראה העיצוב הביתי ומשפרים אותו לאין ערוך. התאורנים ידאגו שביתכם לא רק יהיה זוהר וקורן אלא גם ישפר מאד את מראהו החיצוני בזכות רכיבי התאורה.

עיצוב גופי התאורה

במקומות מסוימים בבית, יומלץ על גופי תאורה מעוצבים, אשר הם בעצמם מפוסלים באופן מקורי, נראים טוב ומתאימים לחלל הבית: גופי תאורה מודרניים צמודי תקרה, לצד גופי תאורה עתיקים כמו נברשות ושנדלירים. על פי רוב הם לא ילכו בייחד, ובבית בו מתאים הסוג הראשון של גופי תאורה לא יומלץ על הטמעת הסוג השני, ולהיפך.

עיצוב החדר באמצעות האור בלבד

במקומות מסוימים יוחלט על השימוש באור, תוך הצנעת מקור האור על מנת לחולל את העיצוב הדרוש. אלו מקומות בהם עיקר העיצוב הוא עיצוב בגבס, הכולל אצטבות מגבס והתקני מסך העשויים מחומר זה. בנוסף, גם במקומות כמו מזנון המקלחת או שיש המטבח יומלץ על התקנת ספוטים לשיפור התאורה כשנמצאים במקומות אלו: מנורות עגולות מוצנעות אשר האור עצמו מופץ ברחבי החדר, ולכן יכול לשמש גם כתאורה מרכזית.

למידע ופרטים על רכיבי תאורה מתקדמים תרו קשר עם Lightning Design!