התקני תאורה לפרקטים ומרצפות זכוכית

נושאים: תאורה
מאז ומעולם שימשו התקני תאורה להפצת אור במבנים וגם לעיצובם. יחד עם זאת, חשוב לומר כי אם בעבר התאורה הותקנה רק על תקרות, כיום ישנם מבחר פתרונות יצירתיים כמו התקנת ספוטים לצדי קירות המבנים, ואפילו התקנת התאורה מתחת לבלטות הרצפה.

על אפשרות זו בחרנו לפרט בשורות אלה. ההתקנה יכולה להתבצע הן על פרקטים והן על מרצפות שקופות, לאפשר שכבת עיצוב נוספת לבית, וגם מקור תאורה יוצא מגדר הרגיל שלא היה קיים בעבר.

תאורת בלטות זכוכית

פתרון המתאים לבלטות זכוכית בחצרות הבית, במטבחים, בסלונים ובכל מקום בו בחרתם להתקין בלטות שקופות. התאורה מותקנת בתוך הבלטות, וניתנת לכיבוי והדלקה מבחוץ, על ידי מפסק, כמו כל מנורה אחרת בבית. התוצאה: תאורה תחתית בבית הלקוח המשפיעה רבות על עיצוב המבנה, וכמובן על היקף התאורה בבית הלקוח.

תאורת פרקטים

תאורה שמטרתה להוסיף צבע-תאורה לרצפת העץ, וגם לשפר את איכות התאורה הביתית. כשעל הפרקט מוקרן אור לבן, צהוב או תאורת LED צבעונית – המשמעות היא שעיצוב הרצפה שלכם עלה כיתה, ומשתתף באופן פעיל בעיצובו של הבית ממש כמו הריהוט, התקני האחסון וכל דומם אחר.

פורטל תאורה מספק ידע נרחב על תאורה למרצפות

בפורטל Lightning Design תוכלו למצוא ידע נרחב על תאורת בתים ברצפה, הן כאשר הרצפה שקופה והן כאשר היא פרקט. הפורטל מאגד בתוכו חנויות תאורה הידועות במגוון עיצוביהן ובחשיבה יצירתית באפיון התקני תאורה. הפורטל מספק עצות לגבי סוג התאורה הנדרש: מתי תאורה רגילה עדיפה ומתי LED תהיה עדיפה. הפורטל מנגיש לכם מגוון דוגמאות בוטיק של עיצובי בית לאחר התקנת תאורה ברצפה, וכך תוכלו למצוא בקלות את הכיוון הנכון לקראת עיצוב רצפת ביתכם בתאורה ביתית.

המלצות להתנהלות עם תאורת רצפה

בדומה לתאורת תקרה, השתמשו בה בעיקר בלילה ומתי שהאור הטבעי מופחת, למשל בשיאו של החורף כשהשמים מעוננים ואינכם חשופים לאור השמש. בנוסף, בדקו אופציות להחלפת נורה, שינוי הצבע בנורת ה- LED, וכד'. הדבר מצריך ידע שכדאי לצרוך בחנות התאורה הסופית ממנה תקנו, אשר דן בסוגיית החלפת התקן התאורה כנדרש.