תאורה לפרוזדורים ומסדרונות

נושאים: תאורה
לעתים, דווקא המעברים הצרים, אשר מאז ומעולם נראו לנו כמשמעותיים פחות מחדר שינה מעוצב וססגוני, הם שמגשימים עבורנו עיצוב בית פר אקסלנס.

דווקא כאשר הקירות צרים ובין הקירות לארונות יש פתחי פרזול קטנים, ניתן להשתמש בכך כדי למנף את רמת התאורה במקום. הכיצד? על ידי השתלת נורות לד קטנות שגם יאירו את המקום וגם ישפרו את עיצוב חזות האזור.

מהי תאורת לד ומהי הבשורה שהיא מביאה למסדרונות ופרוזדורים?

תאורת לד היא תאורה אשר במקום הפעלה על חשמל וחוט להט היא מופעלת על בסיס דיודה, אך לא על בסיס חשמלי: לדיודה – תכונות חומר המסוגלות לספק לכם אור בשלל צבעים. הצבעים של נורת הלד הם שיוצרים את העיצוב במסדרון. הבעיה בעיצוב מסדרון היא שבשל גודלו הצר והקטן – לא ממש יסייע בידנו לעצב אותו עם גוף תאורה גדול שעוצב על ידי אומנים, כי גודלו הכביר יהיה כמו פיל בחנות חרסינה כשיעמוד במסדרון. לעומת זאת, בתחום נורות הלד ניתן למצוא נורה קטנה וחמודה אשר תשמש את עיצוב המסדרון גם כתאורה ראשית וגם כתאורה להארת התקני פרזול ומעטפת של חפצים שונים המונחים שם כגון מראה, ארון קטן, ארונית וכד'.

כיצד ניתן לקבוע אלו דגמי נורות לד יתאימו למסדרון ולפרוזדור שלנו?

לשם כך יש ליצור קשר עם יועץ תאורה, אשר עובד בחנות תאורה. יועץ תאורה שכזה ניתן למצוא, ויותר מאפשרות אחת, בפורטל Lightning Design. פורטל זה מכיל מספר המלצות על תאורנים ויועצי תאורה מחנויות שונות אשר יוכלו גם להציג לכם מה האפשרויות מקטלוגים שונים, גם לסייע לכם לקבל החלטה נכונה וגם להתקין את התקני הלד בביתכם.

מהם היתרונות של לד מלבד הפצת אור צבעוני והיעדר השימוש בחשמל כמקור מאיר?

התחממות הנורה כמעט אינה מורגשת: נגיעה בה לא תגרום לשום כוויה. הדבר בטוח, אם כן, לשימוש ילדים וטף שעשויים להתעסק עם התקן התאורה מסקרנות. ביום, עשרות ילדים נכווים מהלוגן רותח או נורת ליבון שלא מוגנת כהלכה על ידי אהיל או בית מנורה, מה שלא יקרה בתחום הלד. בנוסף, המנורה אינה צוברת כמעט בלאי ומספיקה ל- 50,000 שעות.