תאורה למטבח - נקודת מבט חדשה

נושאים: תאורה
תאורה למטבח - נקודת מבט חדשה מחקרים פסיכולוגיים רבים מראים, מעבר לכל ספק אפשרי, שדירה שלא מותקנים בה אמצעי תאורה באיכות גבוהה דיה ובעוצמה מסופקת, עשויה להביא לנזק פסיכולוגי מצטבר. יש הגיון בדבר. לא בכדי ישנה סטטיסטיקה מרשימה של מקרי דיכאון בארצות סקנדינביה – בהן אור השמש אינו שכיח מדי. תאורה היא עניין חשוב לבני האדם. לא בהכרח מדובר על עניין עיצובי, אלא על עניין בסיסי של תאורה למטבח, תאורה לחדרי השינה, תאורה לסלון, תאורה למרפסת, תאורה לחדר העבודה ותאורה לחדרים נוספים, המאפשרת תפקוד תקין ומלא בכל אזורי הבית.

נשים רגע בצד את העיצוב היוקרתי והעיצוב המיוחד, שבאופן טבעי למדי, דורש הוצאה כספית גבוהה. בואו נדבר על תאורה ביתית פשוטה יחסית, אולם ברמה גבוהה באופן מספק, כך שכל בני הבית יוכלו ליהנות מכל מה שיבצעו במהלך שהותם במקום החשוב להם ביותר. ללא תאורה מתאימה, מצב הרוח בבית עשוי להיות מדוכדך למדי ולרפות ידיהם של דייריו.

קיימים אינספור חידושים בתחום המטבח, כולל צבעים, דוגמאות, עיטורים ועוד, שניתן לשלב במטבח בכך לשוות לו מראה יוקרתי למדי. האלמנטים המעניקים תחשה של יוקרה כוללות גם את הפונקציונאליות המאפשרת גישה נוחה לפריטי המטבח ושימוש נוח בהם, ולאו דווקא עלויות.

תאורה אוטומטית למטבח

תאורה למטבח היא שטח נרחב הכלול בעולם המתחדש של עיצוב מטבחים יוקרתיים. המגמה כוללת שילוב של תאורה מתקדמת, כגון – מנגנוני תאורה פנימיים בארון המטבח, תאורה רכה בתקרה (ספוטים) תאורת שולחן ועוד אלמנטים כאלו ואחרים, המאפשרים אזור עבודה וחברה נוח בחדר המטבח.

טכנולוגיית המגע (טאצ')

טכנולוגיה זו מאפשרת סגירה ופתחה של ארונות המטבח עם מגע קל. זוהי המילה האחרונה בעולם עיצוב המטבחים, הודות למהפך המתרחש בעולם המטבחים, הנוגע לקלות הרבה בתפעול פריטי מטבח, באופן שקט ונוח יותר. מנגנוני המגע במטבח מאפשרים שילוב מנגנוני הזזה או פתיחה פנימיים, כמו, למשל, שילוב פתיחת ארון ויציאה במקביל למדף נשלף ועוד.

חומרי גלם העוזרים לשמירת ניקיון המטבח

היווצרות לכלוך במטבח משפיע משמעותית על תחושת הלוקסוס שהוא מקרין. מלבד החשיבות הבריאותית שבשמירה על היגיינת המטבח, הרי שהניקיון והסדר במטבח אינם יכולים שלא להשפיע על מראהו הכללי של הבית. בימינו, המטבח אינו משמש רק חדר בישול, אלא מהווה גם מקום מפגש לבני הבית, במידה שאינה מופחתת מחדרי הבית האחרים, כדוגמת הסלון. לפיכך, ניתן כיום דגש רב על שילוב של חומרים קלים לניגוב וניקוי וחומרים אחרים דוחי לכלוך. השיקול משפיע על בחיה של ציפוי ארונות מטבח, כמו גם בחירת שיש.