תאורה לחדרי ילדים ותינוקות

נושאים: תאורה
תאורה המתאימה לחדרי ילדים ותינוקות צריכה להיות בעלת מאפיינים מאד מסוימים אשר יפורטו מטה בשורות אלה.

ראשית כל, עליה להיות מתאימה לעיצוב חדרי ילדים. ידוע כי חדר ילדים הוא חדר בעל נטייה לצבעים בהירים כגון לבן, ורוד וכחול. הנורות צריכות להתאים לקונסטלציה זו: בשונה מהעבר, עת צבע האור היה רקר צהוב או לבן על בסיס להט, כיום ניתן לקנות נורות בטכנולוגיית LED: נורות העובדות על דיודת LED ולא על חוט להט שניזון מחשמל. נורות אלו מאירות ללא חוט להט, לא מתחממות ומגיעות בשלל צבעים, במיוחד לחדרים של קטנטנים. שנית, על הנורה להיות בטוחה לשימוש ילדים וטף, וכפי שהדגמנו, הנורה אינה מתלהטת גם כאשר היא חמה, מה שמאפשר לילדים לגעת בה בבטחה ללא חשיפה לכוויות או התחשמלות. שלישית, הנורה צריכה להיות בעלת מאפייני עיצוב פתחים צרים השכיחים מאד בחדרי ילדים: גבולות בין ארונות לבין קירות, מסתורי גבס, ספריות ילדים וכד'. תאורת LED מגיעה גם עם נורות מזעריות להצבה במקומות אלה.

תאורה צבעונית

בטכנולוגיית LED הדיודה המאירה מאפשרת בזכות תכונות החומר המתקדמות שלה – לעצב נורות בשלל צבעים: אדום, כחול, תכלת, ירוק וכד', ממש כמו במסיבות רחוב בהן נתקלתם חדשות לבקרים. תאורה שכזו מאפשרת את "צביעת" החדר ממש כמו צבע וטפטים. הפעם האור הוא חלק ממערך הצביעה שלו.

תאורה בטוחה לשימוש ילדים וטף

תאורת LED כמעט ואינה מתחממת, אינה מתלהטת, ומאפשרת לילדים להישאר בריאים ושלמים גם לאחר שנגעו בה בשוגג. ילדים קטנים שולחים ידיים למקומות שהם לא אמורים לגעת בהם, ובהלוגן או ליבון זה עלול לעלות להם בכוויה, ולכם – בהתרוצצויות סביב רופאים בקופת החולים ומחוצה לה. עם נורת LED שמים סוף לסאגה הזו, והילדים יכולים להתנהל מולה בבטחה. הנורה גם חפה מסכנת התחשמלות.

תאורה המתאימה לעיצוב פתחים צרים במיוחד

בין החלון לקיר, מסביב לכוננית, מסביב לארון, על הקיר קרוב לתקרה, ובשלל מקומות שבדרך כלל תאורת הלהט אינה מגיעה אליהם, ניתן להאיר עם תאורת LED. בזכות תאורה זו, הצבע של האור אינו רק בתקרה אלא מופץ כאור יקרות בכל רחבי החדר!