תאורה לגן הבית: מה האפשרויות שלי בעידן המודרני?

נושאים: תאורה
גן הבית המודרני יכול להיות מזוהה בקלות בתמונות, בהשוואה לגן של שנים קודמות: פעם, כשהתקני התאורה היו מוגבלים, והסתכמו בעמודי תאורה בדידים המפיצים אור צהוב/צבן על בסיס נורת להט, ניתן היה לומר שהעיצוב הוא הליך מהיר, הדורש מספר מוגבל של מנורות, שעיצובן היה ידוע ללא מעט אנשים.

כיום, לעומת זאת, עולם התאורה נעשה רב גוני ממש כמו עולם הצילום והרישום: מגוון עצום של גופי תאורה מעוצבים, חלקם בעבודת יד, לצד מגוון עשיר של נורות צבעוניות המבוססות על תאורת לדים לא מאפשרים לאף דייר משימת בחירה "קלה", אלא מלאכת מחשבת רבגונית, אשר טוב תעשו אם תטילו אותה על יועץ תאורה שיסייע לכם לעצב את החצר וגם לבחור התקני תאורה שייטיבו עם תנאי האור והצל בשטח החיצוני שלכם.

החלפת גופי התאורה בגינה

שיטה זו נחשבת לקלה באופן יחסי, בה לא צריך לעשות אף משימה חשמלית, אלא רק אומנותית: הנורות שלכם יוצאו מבתי המנורה הסטנדרטיים ויוצבו בתוך בתי מנורה מעוצבים ומשודרגים – פרי עבודתם של אומני חנויות התאורה החברות בפורטל Lightning Design. בדרך זו, בתי המנורה לבדם יעבו את עיצובה של חצר הבית, ואפילו ישנו במעט את צבעו של האור, אם כן במהותו הוא עדיין ייוותר צהוב או לבן, ולא ישתנה לחלוטין כפי שקורה כשמחליפים נורת להט בנורה LED.

החלפת נורת להט בנורה LED

המהלך המרכזי מסביב לשיטת תאורת החצר בעידן המודרני. הוא גם הסיבה לשמה אתם זקוקים דעת ליועץ תאורה יותר מפעם, בשל ריבוי האפשרויות: מדובר בנורות אשר אינן פועלות כמו נורת הליבון, אלא האור מופק מדיודה פולטת אור: רכיב חשמלי בשם דיודה פולט באופן ישיר אור לרחבי החצר, מה שאומר שתם עידן חילוף הנורה של חודש וחצי. נורה כזו מספיקה ל- 50,000 שעות בממוצע, כאשר כשהיא נגמרת, אין המשמעות שהנורה אינה תקינה, אלא שהמעגל שלה סיים את עבודתו, כיאה למוצרים חשמליים לא מעטים. האור המופץ הוא אור צבעוני, כאשר ניתן לבחור בין צבעים רבים להפצת האור: כחול, אדום, ירוק, סגול וכד'. דוגמה לנורת לד שאנו רואים על בסיס יומי: הנורה של ניידת המשטרה.