תאורה לבתי עסק – המדריך המלא

נושאים: תאורה
בבתי עסק, תחום התאורה הוא ללא ספק תחום מאתגר. להלן מדריך קצר העוסק בהתאמת תאורה לכל מערך העסק – מהחדרים המרכזיים והלובי ועד לחדרי הנוחות והמטבחים השונים.

אנו מאחלים לכם הצלחה בבחירת רכיבי התאורה הבאים עליכם לטובה, ומקווים כי העסק ישפר בזכות נוכחותם של רכיבים מאירים אלה.

ודאו שאתם זקוקים לגופי תאורה בדידים או תאורה מרכזית: כך תדעו זאת

בבתי עסק גדולים מאד המשמשים בית עבודה ל- 50 עובדים ומעלה, מקובל למתוח את התקרה בגבס ולחצוב בתוכה תאורה מרכזית בה מפסק בודד יכול להדליק כ- 2-4 חדרים, כאשר רכיבי התאורה פרוסים על כל התקרה. בבתי עסק קטנים, לעומתם, נהוג להאיר כמו בית או קיתון, עם מנורות סטנדרטיות: מפסק PER מנורה.

בהינתן מפרט תאורה, פעלו לרכוש את הרכיבים המתאימים

בתחום התאורה המרכזית תהיו זקוקים למפסקים, גופים מאירים, ועבודות גבס בתקרה, כולל מסתורי גבס. בתחום גופי התאורה הרגילים תהיו זקוקים למפסקים מוחלטים, דימרים (מפסקים לא מוחלטים אשר מעמעמים את עוצמת האור על ידי ברירת מצבים), נורות ליבון או ספירלה, נורות הלוגן ונורות לדים. על פי רוב, בעלי משרדים שהזמינו עבודות גבס למשרד, אך מצאו שלא מתאימה להם תאורה מרכזית, יזמינו תאורת לד, כולל תאורה ברכיבים כמו כונניות ספרים, מדפים וכלי אחסון מגבס. במשרדים בהם יש פחות עבודות גבס מביתר, יתבססו בדרך כלל על תאורה רגילה: במטבח, בשירותים ובמקלחות יהיו נורות ניאון (פלורסנט), בחדרי העובדים ובלובי המשרד יהיו נורות הלוגן או להט/ליבון/ספירלה.

ודאו שאתם מקבלים מחירים נוחים ושירות מהימן

כאשר אתם מבצעים את ההשוואה בפורטל תאורה, הגעה לחקר האמת בתחומים אלו תהיה הרבה יותר קלה מאשר בהשוואה עצמאית בין חנויות: ההשוואה העצמאית תוליד עבורכם כל פעם מסקנות שונות, ואילו באתר, חנויות התאורה עובדים, פחות או יותר, בסגנון אחיד – הן בתמחור המוצרים והן בתמחור השירותים. יחד עם זאת, ייתכן כי בחנות מסוימת תמצאו גופי תאורה מעוצבים העדיפים לכם מגופי תאורה שנדמים לכם כמעוצבים פחות, ולכן נדרשת השוואה על מנת להגיע לעיצוב משרד הכי טוב שאתם יכולים.