תאורה בשנת 2016: מהם החידושים, במה כדאי להתעדכן?

נושאים: תאורה
תאורה בעידן החדש שונה לחלוטין ממה שהיא הייתה. אם בזמנים קודמים היינו משתמשים במנורה, נורת ליבון או רצועת פלורסנט בנימוקים של "צריך" או "חובה", כיום השימוש הוא גם עיצובי.

השאלה היא לא "איזו נורה אני אבחר" אלא "כיצד ייראה גוף התאורה שלי על מנת לשכלל את העיצוב הביתי"? בנוסף, בשורה שכדאי לדעת עליה היא בתחום החיסכון. הומצאו נורות שלא מצריכות החלפה, לא מתחממות ומהוות 100% בטיחות בשימוש בהן: נורות LED אשר מופעלות באמצעות מעגל חשמלי פנימי ללא שימוש בחוטי להט נקרעים.

גופי תאורה מעוצבים

גופי תאורה המכילים גם פלורסנט, גם ליבון וגם הלוגן אשר הם עצמם מהווים את עיצוב המנורה כולה. הנורה היא רק כלי התאורה, ולרוב לא רואים אותה. גופי התאורה הללו יכולים להיצרך בשתי דרכים: כשרוכשים פלורסנט או הלוגן מדובר ברכישה ישירה של גוף התאורה המעוצב והנורה. כשמדובר בנורת ליבון בדרך כלל הרכישה היא נפרדת. קונים רק אותה, ולאחר מכן קונים אהיל כדי שהעיצוב ישתכלל וייווצר יש מאין גוף תאורה מבד יוקרתי.

גופי תאורה חבויים: האור הוא האלמנט המעצב

נורות בהן גוף התאורה מוסלק בקיר, חצוב בתקרה, או חבוי מתחת לארון או למזנון, ולעתים גם מתחת לבלטה שקופה ברצפה. האור עצמו הוא מחולל העיצוב, וכאשר עושים חושך בחדר או כאשר יורד הלילה, אותם מיקומים בהם יש אור נצבעים באמצעותו. זה קביל מאד כאשר מאירים גינה או חצר, אך גם במטבח, במקלחת ובכל חדר אחר בו יש מזנון או אי מוגבה התופעה מקובלת. בגג של אותו מזנון חבויים ספוטים עגולים המשמשים גם כתאורה פנימית של חלל המזנון או האי וגם כאמצעי להפצת תאורה בקנה מידה רחב.

גופי תאורה לשכלול עיצוב מזנוני טלוויזיה וארונות ללא החלפה

ודאי שלא נשלח אתכם לקנות סט נורות חבוי לארון ולמזנון טלוויזיה עם החלפה, הרי זו החלפה מסובכת הדורשת הזזת ציוד כבד. לשם כך, הומצאה תאורת LED בה לא מחליפים לעולם נורה, משום שלא חוט להט הוא שמדליק את האור, אלא מעגל חשמלי בתוך הנורה. המעגל מספק לה אור באמצעות רכיב צומת הנקרא דיודה, אשר אוגר מטען חשמלי מהקבל של המעגל, ומפזר אותו ברחבי הנורה בצורה של אור. שימושים לסוג מנורה זה: עטיפת פאנל פלסטיק במאות עד אלפי נורות LED קטנטנות לשם הקפת טלוויזיה או דלת ארון. הרכבת פנסי LED ידניים מנורה בודדת.

למידע ופרטים על אפיון תאורה ביתי, פנו לחברת Lightning Design!