טיפים לבחירת רכיבי תאורה בטוחים לשימוש בחדרי ילדים

נושאים: תאורה
בשורות שלפניכם תוכלו לקבל מידע צרכני מלא אודות בחירת רכיבי תאורה לשימוש בחדרי ילדים.

כידוע, הילדים של היום מאד סקרנים, ואם נאלצתם להתקין מנורות בגובה נמוך כמו מנורות לילה או שולחן, מומלץ מאד שהרכיבים יהיו בטיחותיים. כך, למשל, לא שמים נורת הלוגן לילד קטן. הנורה צוברת חום בתאוצה אדירה, מה שעלול להפוך גם נגיעה של 1-2 שניות בודדות למפגע טראגי עם כוויות לשנים ארוכות ולעתים לכל החיים.

בחדרי ילדים – רק נורות שהטמפרטורה המקסימלית שלהן לא גורמת לכוויות בשום צורה!

האלטרנטיבה הראשונה היא פשוט לשים פלורסנט מניאון: קופסה עם 2 צינורות תאורה העשויים מחומר מאיר טבעי, הלא הוא היסוד הכימי ניאון. גם אם הילדים יגעו ישירות בקופסה כשהיא דולקת, לא צפויה להם כוויה כלל. אפשרות נוספת היא להתקין נורת להט: ליבון או ספירלה. נורות אלו מתחממות מעט יותר מהר מנורות פלורסנט אך הן הרבה יותר פרקטיות מהן בנוגע לתאורה נמוכה. נורת פלורסנט היא נורה מרכזית של חדר. נורת להט היא נורה שיכולה להיות מותקנת גם בגובה נמוך, והיא גם נורה שקטה יותר, בשונה מנורת הניאון שעשויה לעתים לזמזם. הפתרון הכי טוב לילד בעבור תאורה ניידת בלילה הוא לד. הלד הוא גוף שקצב חימומו הוא הנמוך ביותר מבין כולם, ונגיעה בו כלל לא גורמת לאדם לחוש בחום. בנוסף, לד הוא גוף תאורה צבעוני המפיץ אור ירוק, אדום, סגול, כחול וכד', מה שגורם לעיצוב החדר להשתבח בזכות הצבע של קרן האור.

הקדישו מספק דקות למחשבה על עיצוב חדר הילדים באמצעות תאורה

כיום, תאורה אינה רק מכשיר פונקציונלי אלא גם כלי עיצובי. גם אם לא פניתם למחוזות של תאורת לד, גופי תאורה סטנדרטיים היום אינם מה שהיו פעם: הם מגיעים מעוצבים, ועל כן רצוי שיהיה לכם יועץ תאורה נחשב אשר יסייע לכם להתאים לחדר הילדים את התאורה המעוצבת והמתאימה לו ביותר.

בחרו בפורטל Lightning Design

פורטל Lightning Design הנו מסגרת מקצועית בענף התאורה, המאגדת בתוכה תאורנים, מוכרי תאורה, משווקי תאורה, מתקיני תאורה בבית, ומעצבי תאורה, חלקם מעצבים גם את גוף התאורה ולא רק נורות לד צבעוניות. בפורטל תוכלו לפגוש אנשי מקצוע ולהיוועץ עמם בכל תחום העוסק בתאורה ביתית, ובפרט – תאורת חדרי ילדים.