שנדלירים, נברשות וגופי תאורה מודרניים בהתאמה אישית

נושאים: תאורה
ללא ספק, הסלון שלכם הוא מבצרכם, והוא זקוק להתקני התאורה המתקדמים ביותר. כאן, אנו נלמד אתכם כיצד לבחור את התקני התאורה הסלוניים שלכם כך שיצרו חזות ביתית מעוצבת בלתי אמצעית אשר תספק השראה לכם ולאורחים שלכם.

הדבר תלוי במראהו הפנימי של הבית, בפריסת העיצוב במרחב שלו, ובעוד אספקטים שניגע בהם בהמשך שורות אלו כגון סוג רכיבי האחסון שלכם והמאפיינים הצורניים של הרהיטים שבמקום.

מראה הסלון

המראה של הסלון משפיע רבות על בחירת התקני התאורה. עוד בטרם תצללו לרזולוציות גדולות, ניתן לאפיין ממעוף הציפור האם מדובר בסלון מודרני או שמא מדובר בסלון כפרי או עתיק. הסלון הכפרי או העתיק הוא סלון אשר עיקר רצפותיו, קירותיו, רהיטיו והתקני אחסונו צבועים חום או עשויים עץ, או מבוססים על צבע כהה אחר הדומה לחום, למשל כתום כהה. לעומת זאת, סלון מודרני הוא סלון על טהרת הצבעים הלבנים כמו אופווייט, קרם או לבן, או מתבסס על עיצובי דור העתיד: קירות שחורים בסגנון החלל החיצון למשל. בהתאם לסוג הסלון ניתן יהיה לאפיין את סוג התאורה. סלון כפרי או עתיק יכול להכיל התקני תאורה כמו שנדלירים או נברשות שהם התקני תאורה רנסנסיים מן העבר, עם נקודות להכנסת נורות ליבון מרהיבות. לעומת זאת, סלון מודרני יכיל התקני תאורה צמודי קיר, המבוססים על הלוגן או פלורוסנט.

עיצוב קירות הסלון

לאחר שגיבשנו תאורה מרכזית, זה הזמן לעצב גם את צדי הסלון בתאורה. בקירות הסלון ניתן להרחיב את השיפוץ עם גבס ולהטמיע בו התקני תאורה, או להבריג אותם ישירות לבטון או לגבס הקיימים של הקירות. התקני התאורה הללו עשויים להיות חבויים, מוסלקים או גלויים. הם יכולים להציג את צורת גוף התאורה החצוב בקיר בלבד, ולהטמיע את הנורה עצמה, או להבליט רק את הנורה כמו למשל בתאורת ספוטים. אנו ממליצים לבחון את מצבו של כל קיר, לבדוק מהי זווית התאורה שלו על המרחב הסלוני, ולבחור רכיבי תאורה בהתאם לכך.

למידע ופרטים על אפיון תאורה בסלונכם אנא פנו לחברת Lightning Design!