שלט אוניברסלי למאוורר תקרה

לפני כמה שנים טובות, שביתנו התחיל להתמלא בשלטים למכשירים שונים, החלו להימכר בחנויות אלקטרוניקה רבות, שלט אוניברסאלי אשר איפשר לנו להדליק ולכבות את כל המכשירים אשר נעשה בהם שימוש באמצעות שלט. היה מדובר בטלוויזיה, וידיאו, DVD, מזגן ועוד. חלק מהמכשירים הנ"ל נעלמו מהנוף ובמקומם נוספו אחרים בהם יש שימוש בשלט, למשל מאוורר תקרה, וכך השלט האוניברסאלי החל להפעיל גם אותו.

שלט אוניברסלי למאוורר תקרה

כאן אנחנו שילוב של שני אלמנטים חדשניים יחסית, מצד אחד שלט שמאפשר להפעיל ולכבות כל מכשיר שעובד עם שלט, ומצד שני, מאוורר תקרה עם שלט, דבר שעד לפני כמה שנים לא היה מוכר וכיום כל מאוורר כמעט נמכר שלצידו שלט שמאפשר להפעיל אותו מרחוק. 
הרעיון של שלט אוניברסאלי הוא, שבאמצעות שלט אחד עם פרמטרים ברורים שמתאימים לכל המכשירים שעובדים שם שלטים, הוא יכול להדליק ולכבות אותם בקלות. במקרה של מאוורר תקרה, הרי שהשלט מאפשר להדליק ולכבות, להפעיל טיימר, לשנות עוצמות של תנועת הכנפיים, להדליק את התאורה של המאוורר (במידה ויש כזו). מדובר למעשה בכל אחד מהפרמטרים שמאוורר תקרה מבצע באופן רגיל. 
חשוב לומר שכיום, במקרים רבים השלט האוניברסאלי הוחלף על ידי הפלאפון שלנו. כמעט כל פלאפון כולל אפליקציה שפותחה והותקנה על ידי חברת הטלפון עצמה, אשר מאפשרת להפעיל ולכבות מגוון רחב של מכשירי חשמל בבית, למשל טלוויזיה, מזגן ועוד. בחלק מאותן אפליקציות יש גם אפשרות להפעיל מאוורר תקרה, במקרים אחרים, ניתן להוסיף את המאוורר לממסד הנתונים של האפליקציה כך שיהיה ניתן להפעיל אותו באמצעות המכשיר הסלולארי. מאחר ולא תמיד ניתן ולא תמיד המאוורר נמצא בתוך ממסד הנתונים, הרי שניתן להחזיק בשלט אוניברסאלי ולהשתמש בו. 
מתי נכון להשתמש בשלט אוניברסאלי? 
ראשית, כשהשלט הרגיל של המאוורר נעלם או נהרס, אז אין לנו ברירה לעבוד עם שלט חלופי והאופציה הטובה ביותר היא להשתמש בשלט אוניברסאלי. 
שנית, כשיש בחדר יותר מדי מוצרים חשמליים עם שלט, עדיף להשתמש בשלט אחד שמפעיל את כל המכשירים וכך אנחנו לא צריכים לעבור משלט לשלט או להתעסק כל היום בחיפוש אחר השלט הנכון.