שאלות ותשובות בנושא מאווררי תקרה

שאלות ותשובות בנושא מאווררי תקרה

מאווררי תקרה - שאלות ותשובות לפני רכישת מאוורר תקרה פנים או מאוורר תקרה חוץ

1. האם מאוורר תקרה מומלץ לשימוש רק בעונת הקיץ החמה?

* ממש לא! אמנם האוויר שהמאוורר יוצר מפזר את האוויר הקר שהמזגן יוצר בכל החלל, אך גם בימי החורף כאשר אנו מחממים, באמצעות המאוורר ניתן לפזר את החום שנוצר באזור שבו אנו נמצאים ולהנות מחלל חמים ונעים לאורך זמן.


2. מהם היתרונות של השימוש במאוורר תקרה?

* ובכן היתרונות שבשימוש במאווררי תקרה בבית ובחוץ הינם רבים. ראשית כל, כאשר אנו עושים במאוורר שימוש אנו חוסכים בעשרות אחוזים בצריכת החשמל הביתית שלנו מה שלמעשה מאפשר לנו מצד אחד לחסוך באנרגיה ומצד שני לחסוך בעלויות ובהוצאות החודשיות. אנו יכולים באמצעות המאוורר להעלות את הטמפרטורות של המזגן בקיץ ולהוריד אותן בחורף. כך האוויר מתחלף בצורה אחידה מה שהופך את התחושה בחדר לנעימה הרבה יותר. בנוסף, כשאנו עושים שימוש במאוורר אנו תורמים לסביבה שכן אין שימוש במשאבים כמו גז למשל, זאת בשונה מהמזגן למשל.


3. אילו סוגים של מאווררי תקרה קיימים?

* ההבדלים בין המאווררים השונים באים לידי ביטוי בכמה מישורים. ראשית בעיצוב, שנית בחומר הגלם ושלישית בסוג החלל שמתאים למקם את המאוורר הספיציפי בו אנו מתכוונים לבחור. יש מאווררים שמשלבים עץ שמתאימים לשלב בחללים לבנים בכדי ליצור איזשהוא חום או עומק, יש כאלה עשויים מתכת למראה מודרני הייטקיסטי ויש מאווררי תקרה גם מפלסטיק. בנוסף על פי העיצוב ניתן להתאים את המאוורר לחלל עצמו, כלומר יש מאווררי תקרה שמתאימים לחדר השינה ולחדרי הילדים, יש כאלה שמתאים לשים במטבח, אחרים בסלון ויש מאווררים שמותאמים למרפסת, לפרגולה או לגג.


4. מה ההבדל בין צריכת חשמל של מזגן לצריכת חשמל של מאוורר תקרה?

* מזגן צורך בממוצע בין 600 לאלף וואט בהשוואה למאוורר תקרה שצורך רק 60 וואט.

5. במידה ובוחרים במאוורר המשלב תאורה, איזו תאורה כדאי לבחור?

* מומלץ לבחור בנורת פלורסנט או נורת לד שמפיצות אור איכותי ופחות מחממות את החלל.


6. כמה סיבובים לדקה יוצר מאוורר תקרה?

* מספר הסיבובים של מאורר תקרה נע בין 250-120 סיבובים, תלוי בעוצמת המאוורר.

7. האם ניתן להתאים את גודל המאוורר לחדר שבו אנו מתקינים אותו?


* בהחלט אפשר ואף רצוי לעשות זאת, בכדי שנוכל להנות מרמת האוויר הטבעי האופטימלית בהתאם לגודל החדר. מאוורר גדול בחדר קטן לא יאוורר כמו שצריך זאת משום שלכנפיים אין את המרחב לו הן זקוקות בעוד מאורר קטן בחדר גדול לא ייתן את האוויר בצורה אפקטיבית. עבור חדר בגודל של 6 מ״ר מומלץ להתקין מאוורר תקרה בקוטר של 30 אינץ׳. עבור חדר של עד 10 מ״ר מומלץ להתקין מאוורר תקרה בקוטר של 42 אינץ׳ ועבור חדר שגדול מ- 10 מ״ר מומלץ להתקין מאוורר תקרה בקוטר של 52 אינץ׳.

8. על מה חשוב לשים דגש כאשר מתקינים מאורר תקרה?

* חשוב מאוד שהמישור של הלהבים יוצב מעל 2.20 מטרים, כדי שאם אדם גבוה נכנס לחלל ומרים את היד הוא לא ייפגע. בנוסף חשוב לוודא שכאשר אנו ממקמים מאוורר תקרה בחדר הילדים, אין להם גישה ישירה אליו כאשר הם עולים על כסא או מיטה.


9. האם ניתן להתקין מאוורר תקרה בעצמנו?

* בהחלט ניתן להתקין מאוורר תקרה בעצמנו, מדובר בפעולה פשוטה יחסית, אך חשוב להקפיד על כמה כללי זהירות חשובים. ראשית, יש לנתק את זרם החשמל בלוח הראשי ולהוריד את המפסק טרם אנו מבצעים את ההתקנה. כאמור, שימו לב שגובה מישור הלהבים לא יהיה

נמוך משני מטרים. כאשר מחליפים נורה או כאשר רוצים לנקות את המאוורר חשוב מאוד להמתין עד לרגע שבו המאוורר עוצר לחלוטין ולתת לו זמן התקררות של לפחות חמש דקות. יש לעשות שימוש בחוטי חשמל x1.53 מילימטר ובדיבלים מיוחדים שמסוגלים לשאת משקל של בין 50-40 קילוגרמים. את חוטי ההארקה יש לחבר לבסיס המאוורר.

10. האם יש חשיבות למספר הכנפיים של המאורר?

* לא באמת מרגישים את ההבדל בין מאורר תקרה עם שתיים, שלוש או ארבע כנפיים, עם זאת בחדרים קטנים מומלץ לבחור במאוורר עם שלוש כנפיים.


11. האם עלינו לעשות שימוש במוט למרות שהתיקרה גבוהה מספיק?

* כן, יש צורך בהרכבת המוט, בלי קשר לגובהה של התקרה.

12. כיצד ניתן להתאים את מאוורר התקרה לגובה של התקרה?

* בכדי שנוכל להנות מכל היתרונות של מאוורר התקרה בו בחרנו, מומלץ להתקין את המאוורר בגובה של 2.50 מטרים מהריצפה. במידה והריצפה גבוהה ועוברת את הגובה הזה, יש להתאים מוט הארכה אותו ניתן לרכוש בנוסף למאוורר.


13. באילו חללים בבית ניתן להתקין מאוורר תקרה?

* למעשה ניתן להתקין מאוורר תקרה בכל מקום, רק חשוב לבצע את התאמת המאוורר לגודל החלל. ניתן גם להתקין מאוורר תקרה בממ״ד, בפרגולה, במשרד וככל שהחלוקת המאווררים תתבצע בצורה מושכלת, כך נוכל לחסוך בצריכה החשמל הביתית.

14. האם יש אפשרות להתקין מאוורר תקרה בתקרה משופעת?

* למעשה כן. בכדי לעשות זאת, עלינו לבדוק את גובה התקרה בנקודה שבה אנו מעוניינים לתלות את המאוורר. את המאוורר יש לתלות בתוספת של מתקן תלייה וצינור מיוחד שמותאם לתקרה בעל שיפוע.


15. האם אפשר לתלות מאוורר תקרה בתקרת גבס או רביץ?

* כן, אך יש לעשות שימוש בחיזוקים מתאימים בנקודה שבה אנו תולים את המאוורר.

16. כיצד ניתן לדעת מהי עוצמתו של המאוורר?

* את העוצמה למעשה מודדים ביחס לתנועה של המאוורר. את התנועה מודדים במדד מקצועי המכונה - CFM שזה רגל מעוקב לדקה. ככל שזרימת האוויר בחלל גבוהה יותר, כך תחושת הקירור תהיה גבוהה יותר. CFM גבוה, משמעותו שהמאוורר מזרים יותר אוויר. חשוב לבחור במאוורר המאופיין בגובה CMFבהתאם לגודל ומאפייני החלל.

17. למה גורם מאוורר תקרה בחלל?

* רבים מהאנשים נוטים לחשוב שמאוורר מקרר את החלל או החדר. האמת היא שהטמפרטורה בחלל איננה משתנה ותחושת הקירור שהמאוורר יוצר מתקיימת כתוצאה מתנועת האוויר. מה זה אומר? זה אומר שאנו יכולים להעלות את הטמפרטורה של המזגן למשל מ-22 ל-24 מעלות ולחוש את אותה רמת נוחות וכך כאמור, לחסוך בעלויות החשמל ולייעל את המיזוג בבית.

18. על מה חשוב לשים דגש כשאנו רוכשים מאוורר תקרה?

* חשוב לבדוק שמדובר בחברה אמינה, מנוסה ומקצועית בתחום. בנוסף, יש לוודא שאנו מקבלים אחריות הן על חלקי המנוע והן על הרכיבים השונים המרכיבים את המאוורר כמו להבים וכיסויים למשל.

19. האם יש כזה דבר מאוורר בשלט רחוק?

* כן. השלט מאפשר לנו לשלוט ברמת האוורור ובעוצמה של המאוור וגם על התאורה במידה והמאוורר שלנו משלב תאורה. שילוב השלט מאפשר לשפר את הביצועים ומעלה את גמישות התפעול של המאוורר.


20. במידה והמאוורר שרכשנו לא עובד, מה עלינו לעשות?

* עלינו לפנות לשירות הלקוחות, לספר בדיוק מה הבעיה ולקבל שירות בהתאם לבעיה שנוצרה לנו. האחריות על המוצר נקבעת בהתאם למועד הקנייה.


לחצו כאן למעבר לגלריית מאווררים ומידע נוסף