על עיצוב תאורה אחרת לבית

נושאים: תאורה
על עיצוב תאורה אחרת לבית עיצבתם מחדש את החדר המועדף עליכם. זכרתם לבחור את השטיח הטוב ביותר עבורו, דאגתם לצבעיכת הקירות בצבע תואם וגם סידרתם מחדש את הריהוט על-פי טעמכם. בכל זאת, דבר כלשהו חסר עדיין. יש צורך במה שיעניק דגש לאמירה של החדר ואף יוסיף מעט חמימות. ייתכן שמה שאתם זקוקים לו כרגע הוא תאורה מעוצבת, שתעניק לחדר טאץ' אחרון.

מנורות תלייה, מנורות צמודות תקרה ושנדלירים

מנורות צמודות תקרה, מנורות תלייה ושנדלירים הם כלי מצוין המאפשר מייק-אובר לבית ולהפכו ממקום משמים למקום חמים, מושך ואישי יותר. מנורות תלייה בעיצוב עכשווי יכולות להעניק לחלל החדר אווירה אינטימית ורגוע או אווירה אורבאנית תוססת. אם חדר המגורם שלכם רחב וגבוה, שיקלו להתקין בו מספר מנורות תלייה שיחליפו את המנורה הבודדת, או לשלב או מנורות קיר ותאורת תקרה.

מנורות תלויות

מנורות תלויות מלבד תפקידן להאיר את חלל החדר, גם קובעות את האווירה השוררת החדר – כפרית, עירונית, שקטה, דרמטית וכיוצא בזה. בבואכם לבחור מנורת תלייה, זכרו לבחון כיצד הסגנון, הצורה, החומר והצבע שלה משתלב עם שאר האלמנטים בחדר, למשל – צבע וריהוט.

יותר מקורות תאורה להארת החלל

האם בכוונתכם להשתמש במספר מקורות תאורה להארת החדר? כדוגמת – מנורות קיר בשילוב עם מנורות תלוייה? במידה שאתם משפצים חדר קיים או בונים חדר חדש, שיקלו לשלב תאורה שקועה עם מנורות תלויות. התאורה השקועה היא זו החראית לאור הרקע בעוד מנורות תלויות תורמות אווירה ולעיצוב חלל החדר.

מנורות צמודות תקרה מותירות את החלל המעוצב נקי ופתוח. תאורה מסוג זה מתאימה אף למסדרונות, חדרים בעלי תקרה נמוכה, חדר המגורים ואזורי מעבר. באם פינת האוכל והסלון מחוברים ליחידה אחת, אפשר לשלב בסלון שנדליר עם נוכחות בולטת או מנורה תלויה עם מנורה צמודת תקרה – בחדר האוכל.

שנדליר – מקומו הטבעי הוא בפינת האוכל או בחדר המבואה. עבור פינת האוכל כדאי להתאים שנדליר בעל קוטר הקטן בכדי 30 עד 40 סנטימטרים מרוחב שולח האוכל. באם פינת האוכל גדולה במיוחד, כדאי לשקול התקנה של שנדליר מעל השולחן ולשלב מנורות קיר מתאימות.

מקובל כיום לתלות שנדלירים קטנים בחלקי הבית השונים, גם בחדר האמבטיה ביחידת ההורים או במטבח, בשל יכולתם להעניק מידה מבוקרת של שיק ואינטימיות לעיצוב.

מבולבלים? תמיד אפשר לקבל ייעוץ

זה בסדר. אינכם מוכרחים להיות מומחים לענייני עיצוב התאורה הביתית. צרו קשר עם מומחה לתיאורה ביתית.