עיצוב בתים באמצעות גופי תאורה

לתאורת הבית והאור יש השפעה רבה על סגנון עיצוב פנים הבית שלנו. יש היום פחות חשיפה של אור טבעי לתוך הבית ולכן תאורה היא פן חשוב בסגנון ובעיצוב הכללי. גופי תאורה ותאורה בכלל, שידרגו את המעמד שלהם בחלל הבית והם נחשבים לדומיננטיים ובלתי נפרדים ממכלול הריהוט.

תכנון נכון של התאורה בבית

מעצבי פנים ממליצים היום להתחשב במראה של החלל שכשבוחרים את הסגנון והצבע של התאורה. במידה בתחום עיצוב בתים והריהוט מסיבי והוא על בסיס עץ, כדאי לשים תאורה בהירה שמאזנת בצבעים בהירים של כתום או צהוב, משטח כהה ידוע כסופג תאורה והבהירים יש להם נטייה להפיץ אור. רצוי גם ליצור איזון בחלל בעזרת התאורה, לחדר צבעוני כדאי לבחור תאורה נקייה בצבע בהיר.

בחלל גדול יותר ושהוא ריק יחסית יתאים גוף תאורה גדול יחסית שימשוך את העין וייתן את הטון הנכון הייחודי לחלל. גם לחומרים יש השפעה ישירה על בחירה של תאורה כגון ריהוט מרובה בפורצלן אז תתאים לו תאורה עדינה, בתחום עיצוב בתים מודרניים ניתן לראות שימושים רבים לגופי תאורה מגוונים לפי אופי כל חלל, למשל לחדר עבודה הייטקיסטי תתאים תאורה קרה יותר בהתאם לריהוט בחלל המשרד.

תאורת אווירה

מעבר לפרקטיות שגוף תאורה או אור בחלל מהווה יש היום מודעות אסתטית של בחירת תאורה. כל גוף תאורה יכול להקנות אווירה מסתורית, דרמטית, להסוות מה שרוצים, להבליט מה שמעוניינים. ניתן לפסל אותה בחלל וליצור נישות ומספר חללים באמצעותה, למעשה בחלל אחד. תאורה שהייתה נפוצה בעיקר במסעדות או במלונות קיבלה בשנים האחרונות מקום מכובד גם בין כותלי הבית שלנו, והיא משתלבת מצוין. השינוי הזה חולל דרישה רבה של גופי תאורה מיוחדים ומקוריים שמעצבים אותם מומחים לעיצוב פנים.

יצירת אשליה

במידה ורוצים ליצור חלל קטן או להגדיל את החלל, גם זאת ניתן לעשות באמצעות תאורה נכונה. מי שרוצה ליצור תחושת מרחב לחלל קטן, ישים תאורה מלמעלה שיוצרת תחושה של גובה. גם תאורה להיקף, מקנה תחושה של חלל רחב וגדול. היום גם מיחסים חשיבות לנושא איכות הסביבה בכל תחום ותחום, גם בעולם התאורה ניתן לראות תאורה שהיא מעוצבת ועם זאת חסכונית וחכמה כמו נורות הled- שהן נחשבות לנורות חסכוניות וירוקות.

אין ספק שגופי תאורה משפיעים על הנוכחות והאסתטיקה של כל הבית, חשוב להתאים לכל חלל את הגוף תאורה הייחודי לו, מקווים שעזרנו