סוגי וילונות- חלק א'

נושאים: וילונות
סוגי וילונות – א' וילון אינו פשוט וילון, כפי שהיה בעבר. כיום מבחר הוילונות הוא עצום. במאמר קצר זה, נציג בפניכם מספר סוגים עיקריים של וילונות, בבואכם לבחור וילונות לבית.
סוגי וילונות- חלק א'

וילון ורטיקאלי

סגנון זה של וילון נחשב ליצירתי ביותר. סיבוב מרבי של 180 מעלון מאפשר משחק עם האור לכל צורך, מה שמביא לאור מלטף ורך מדי בוקר, אור מלא ונדיב במהלך שעות היום, כמו גם אור דרמטי ואפלולי בשעות בין הערביים והערב המוקדם – זהו וילון ורטיקאלי המעוצב במגוון מרשים של צבעים, טקסטורות ובדים. וילון זה מהווה פתרון מרהיב וייחודי להצללה ומשלים את הרעיון העיצובי, באמצעות הרובד הנוסף שהוא מעניק לו. וילון זה נתלה על מסילה מעוצבת – המעניקה מראה משלים. אפשר להזמין את הוילון באורכים ורחבים מותאמים, לכל מטרה. הייחודי בוילון זה, הוא שניתן לתלות אותו גם באמצעות מסילה משופעת. ניתן להזמינו בהפעלה חשמלית, שלט או מתג.

וילון רומי

זהו וילון עשוי בד ומעוצב כך שנאסף כלפי מעלה ונפרש כלפי מטה. ניתן להזמין תפירה של וילון זה. הוא מהווה פתרון אפקטיבי להצללה. בנוסף, וילונות רומיים ניתנים לעיצוב, לאחר איסוף כלפי מעלה – כמסגרת של ממש לחלון. גם וילון זה יכול להגיע בהפעלה באמצעות שלט או מתג, או בהפעלה ידנית.

וילון בד

זהו וילון קלאסי, אולם אף הוא ניתן לעיצוב באופן מודרני המותאם ללקוח ולצו האופנה האחרונה. ניתן לתפור וילון בד במגוון נרחב למדי של סגנונות, כדוגמת כפלים, גלים, כיווצים, גימור חופשי, בתוספת כותרות ועוד. וילון בד ניתן לשילוב עם סוגים שונים של בדים תפורים יחדיו ובמספר שכבות. מגוון אפשרויות השילוב בוילון זה משוות לו מראה קלאסי ויחד עם זאת מרשים – דבר המאפשר התאמה לאווירה שהלקוח מעוניין ליצור בביתו, או בחדר בו יותקן הוילון. נוסף על היתרונות שצוינו, וילון בד הוא קל לתחזוקה ונוח להפעלה. ניתן להזמינו בהפעלה באמצעות שלט או בהפעלה ידנית.

וילונות גלילה

וילון זה מעוצב כפיסת בד שלמה בשלל טקסטורות וצבעים, המהווים פריט דקורטיבי משלים. וילון גלילה מאפשר שליטה מרבית בכמות האור החודר לחלל החדר. הוא מעוצב ומיוצר במגוון מרשים של אפשרויות הצללה / האפלה. וילון גלגליה מעניקה קו אלגנטי ונקי, שעם זאת מאפשר חדירת אור חלש ומלטף. על אף הסינון מרבי המתאפשר על-ידי הוילון, ניתן לראות דרכו גם את הנוף. וילונות גלילה ניתן להזמין בהפעלה באמצעות שלט או בהפעלה ידנית.