מפסק עם בורר מהירות למאווררי תקרה ודימר תאורה לכיוון העוצמה של התאורה במאוורר

חלק גדול ממאווררי תקרה אשר מגיעים נמצאים כיום בשוק, כוללים גם תאורה באמצעות נורה שנמצאת בין מוטות הכנפיים של המאוורר. לכן כמו שצריך אלמנט שיעפיל ויכבה את המאוורר בעוצמה מסוימת כך צריך אלמנט שיאפשר להדליק ולכבות את התאורה בעוצמה מסוימת. לשם כך נוצר מפסק עם בורר מהירות ודימר תאורה.

מפסק עם בורר מהירות למאווררי תקרה ודימר תאורה לכיוון העוצמה של התאורה במאוורר


הרעיון של מפסק בורר מהירות למאווררי תקרה ודימר תאורה הוא, שבמקום להדליק את המאוורר על עוצמה מסוימת ואת התאורה גם כן על עוצמה אחת בלבד, הרי שאנחנו יכולים להשתמש במפסק שמאפשר להפעיל את המאוורר וכן את מנגנון התאורה שלו, במגוון עוצמות על פי הצורך. כל זה, כשאנחנו יכולים לבצע את העבודה דרך אותו מפסק עם דימר שנמצא על הקיר מרחק נגיעה. 
ההתקנה של מפסק עם בורר מהירות למאווררי תקרה ודימר תאורה, מתבצעת על ידי חשמלאי מקצועי או מתקין המאוורר עצמו. המפסק והדימר מחוברים למאוורר באמצעות תעלה שבתוכה יש את חוטי החשמל השונים. ניתן להפעיל את המפסק ואת הדימר הן במגע יד והן באמצעות שלט רחוק, אשר שולט גם עליהם וגם על המאוורר עצמו. 
מה צריך לבדוק כשרוכשים מאוורר עם בורר מהירויות ודימר תאורה
ראשית, יש לבדוק שהוא אכן מתאים ועובד על סוג המאוורר שרכשנו. לא כל מפסק ודימר מתאימים לכל סוג של מאוורר תקרה. 
שנית, יש לבחון שההתאמה היא גם לשלט רחוק של המאוורר, כך שנוכל לכוון אליהם את השלט והוא יפעיל אותם. 
שלוש, עלינו לוודא שבורר המהירויות כולל לפחות 4 סוגי עוצמות שונות. כך אנחנו נוכל לבחור בצורה נוחה את סוג העוצמה שאנחנו מחפשים. 
ארבע, רצוי שיהיה זה מפסק נוח להפעלה, לא קשיח מדי וכן שהוא יותאם מבחינת העיצוב שלו לשאר המפסקים שנמצאים לצידו וכן לעיצוב של החדר. בדרך כלל מדובר על מפסק עדין שאיננו בולט יתר על המידה. 
חמש, יש לבחון איזו אחריות אנחנו מקבלים על המפסק וכן על החלקים בו, וכמובן חשוב לוודא שהוא איננו גורם נזק למערכת החשמל בחדר.