מזגן או מאוורר תקרה

כמה פעמים התעוררתם בבוקר וגיליתם כאבי גב קשים או גיליתם מצוננים ומקוררים? סביר להניח שבכל אחד מהמקרים או במקרים אחרים בהם הרגשתם לא טוב, תליתם את זה בקור ששרר בחדר בזמן שישנתם.

מזגן או מאוורר תקרה ?

מה יותר בריא ?


לא אתם תמצאו באינטרנט ובתקשורת הכתובה, מאמרים שמסבירים מדוע אסור לישון עם מזגן או מאוורר, מאמרים בהם יבקשו להסביר לכם, שזה לא ברור, ועדיף לישון עם חלון פתוח או בכלל בלי זה ובלי זה, גם אם מדובר בלילות חמים בהם אתם עלולים להזיע ולמשוך מזיקים שונים הביתה כתוצאה מכך שהחדר סגור ולא מאוורר. 
זו הסיבה שבחרנו לבדוק מה יותר בריא, מזגן או מאוורר תקרה, בזמן השינה ובכלל. מדובר בשני מכשירים שעובדים בעוצמה מאוד גבוהה, שניהם כמובן שונים בתהליך העבודה שלהם ובתוצר הסופי שהם מספקים, ולכן אנחנו גם נחווה משהו מעט שונה בשימוש של כל אחד מהמכשירים. בעוד המאוורר מספק רוח מאוויר טבעי, הרי שמזגן מספק אוויר סינתטי, גם אם בעוצמה יותר גבוהה. 
כעת נבחן אם איזה מבין שני המכשירים עדיף לעבוד מבחינה בריאותית. תחילה באופן נבחן זאת באופן רגיל, כלומר בשעות היום ולאחר מכן נבחן בשעות הלילה. 
שעות היום – מאוורר או מזגן 
כאן אנחנו יכולים לראות את היתרון המובהק של המאוורר על פני המזגן. בעוד שבעת עבודה עם מזגן, אנחנו נידרש לסגור את כל החלונות בבית, על מנת שלא נאבד את אלמנט הקור, מה שישאיר אותנו עם בית סגור ומחניק (במיוחד בעת בישול), הרי שבעת הפעלת מאוורר, אין צורך בכך. ניתן להשאיר חלונות פתוחים, וזרימת אוויר נקי. 
שעות הלילה - מאוורר או מזגן 
ובכן, בשעות הלילה אנחנו לא נמצאים בתזוזה כידוע, ואנחנו גם ישנים על גבי מיטה עם סדינים ושמיכות. מצד אחד אנחנו יכולים להתכסות ולהגן על עצמנו, מצד שני, זרימת האוויר מהמזגן יכולה להגיע לנקודות ספציפיות בגוף, ולפגוע קשה בשרירים, מה שעלולים להוביל לכאבים עזים. לעומת זאת העוצמה של המאוורר היא פחותה, מה עוד שזרימת האוויר מתחלקת בצורה יעילה על פני כל החדר, כך שאנחנו לא נרגיש אותו בנקודה ספציפית בגוף. זה ימנע מאיתנו להרגיש כאבים מיותרים.