מאוורר תקרה תעשייתי

מרביתנו מכירים מאווררי תקרה ביתיים, כאלה אשר מותקנים בבית או במשרד, מדובר על מאווררי תקרה בקטרים של מטר-שניים, אשר מאפשרים הזרמת אוויר נוחה לחדר בשטח מוגבל, מאוורר עם שניים-שלושה כנפיים. אך מאוורר תקרה קלאסי הוא מאוורר תעשייתי אשר משתמשים בו במפעלים, סדנאות עבודה, נגריות ועוד.
מאוורר תקרה תעשייתי

מאורר תקרה תעשייתי הוא עוצמתי יותר, שכן הוא משרת שטחים הרבה יותר נרחבים מחללים פרטיים או חללים של עסקים קטנים, הוא אמור לשרת קהל נרחב יותר וכן הוא מיועד לעבודה בתנאי שטח שונים, תנאי שטח בו אנשים עובדים עם מכונות, ללא מיזוג אוויר אחר, תנאים בהם הגוף עובד שעות רבות, מתחמם ומזיע. 
מאוורר תקרה תעשייתי מיוצר בקוטר של 3 עד 7 מ', מכאן אנחנו יכולים להבין שהוא מכסה שטח נרחב יותר במקום הוא מותקן. לפיכך הוא גם הרבה יותר חסכוני בחשמל, שכן אם נבחן את מידת השימוש בו לעומת מידת השימוש במערכת מיזוג אוויר אחרת, במקרה ולא היינו משתמשים במאוורר תקרה על שטח זה, אנחנו יכולים להבין עד כמה המכשיר הוא עוצמתי מצד אחד אך חסכון מצד שני. מאוורר תקרה תעשייתי מווסת על פי מהירויות בעוצמות שונות כשהוא כולל לרוב 3 כנפיים ומעלה (תלוי בשטח המאוורר ובמידת השטח שהוא מכסה), כשהכנפיים מייצרות שקט מינימאלי, מה שמאפשר לעובדים במקום לעבוד בלי להתמודד עם הפרעות רעשים בסביבתם. 
מקומות עבודה תעשייתיים רבים, בוחרים להתקין מאווררי תקרה תעשייתיים ולא מערכות מיזוג אוויר אחרות מסיבות שונות, ראשית, מאחר ומדובר באזור בו אנשים עובדים, מזיעים, משתמשים במכונות שונות, הרי שלא ניתן לסגור את המקום לשם הפעלת מזגן, ולכן האופציה הטובה ביותר היא שימוש במאוורר תקרה. שנית, מבחינת עלויות, הרבה יותר חסכוני להשתמש במאווררים ולא במזגנים. בוודאי כשמדובר במקום תעשייתי שדורש להפעיל מערכת מיזוג אוויר כל משך זמן העבודה. 
נקודה נוספת היא, שמאוורר תקרה הוא הרבה יותר נוח להפעלה אך גם קל לניוד בעתיד, לכן אם המפעל יעבור או הבעלים ירצה לבצע שיפוצים, יהיה יותר נוח לפרק את המאוורר ולהתקין אותו מחדש לאחר מכן במקום עצמו או בכל מקום אחר.