מאוורר תקרה שקט

אחת הבעיות איתן מתמודדים אנשים אשר רוכשים מאווררי תקרה, הוא הרעש שהמאוורר מייצר כשהוא עובד. כל מי שישן בהוסטלים או אכסניות עם מאווררי תקרה ישנים מכיר את זה בוודאי.

מאוורר תקרה שקט

הרעש של המאוורר נובע מתנועות הכנפיים שלו, אשר מטלטלות ברוח שהן מייצרות וכך נוצר רעש, כמו כן המנוע של המאוורר יוצר לא פעם רעש, ובמקרים בהם המאוורר איננו מותקן כראוי, אז עצם החיבור הרופף לקיר יוצר גם כאן רעש. החיבור של שלושת המקרים הנ"ל גורם לכך, שנוצר רעש רב שיכול להפריע גם ביום יום ובוודאי בעת השינה. 
בשביל ליהנות ממאוורר תקרה שקט, יש לבחון את רמת הדציבלים שהוא משמיע בעת תהליך העבודה שלו. במהלך השנים החלו לייצר מאווררי תקרה שקטים, כאלה שמיועדים הן לבית, לצורך התקנה בחדרי שינה, מטבח או סלון וכן כאלה שמיועדים להתקנה מסחרית, בבתי קפה, מסעדות או משרדים. הדציבלים הנמוכים של המאוורר נוצרים בזכות תנועות מדודות של הכנפיים ושימור החלקים באופן כזה שהם לא ישמיעו שום קול ורעש. 
חשוב לציין בשביל שהמאוורר יהיה שקט, יש להתאים אותו גם לגודל של חלל החדר. לא ניתן להשתמש במאוורר גדול בחדר קטן, שכן אז העוצמה שלו תבוא לידי ביטוי באופן כזה שהוא גם ישמיע רעשים חזקים יותר ממאוורר קטן שמתאים בדיוק לגודל החדר. 
כאמור, אחת הנקודות שגורמות למאוורר ליצור רעש הוא אופן ההרכבה שלו. בשביל שהוא יותקן בצורה נכונה, חשוב מאוד לוודא שהוא מחובר היטב לתקרה ואין שום אלמנט רופף או כזה שאיננו סגור היטב. בצורה כזו, הסיכוי שהמאוורר ישמיע רעש, הוא מאוד נמוך. 
מאוורר תקרה שקט הוא כזה שהרעש היחידי שהוא משמיע זה משב הרוח שהוא מייצר וגם זה בעוצמה נמוכה. לכאורה, יש שיסתכל על הנושא מהצד ויתהה מה בדיוק מפריע ברעש של מאוורר תקרה, אך כל מי שישן או עובד תחת מאוורר מרעיש, יכול להסביר עד כמה זה מפריע ויכול לפגוע ביכולת הריכוז. במובן הזה, יש לשים היטב כיצד המאוורר עובד, ולוודא שהוא אכן שומר על דציבלים נמוכים לאורך כל זמן השימוש בו.