מאוורר תקרה למטבח

אחד החדרים המרכזיים בבית, ללא צל של ספק, הוא המטבח. שם אנחנו מבשלים ארוחות קטנות וגדולות, שם אנחנו מכינים לעצמנו את הקפה של הבוקר, מארגנים את האוכל לילדים לקראת הגן או בית הספר, שם אנחנו עובדים "בבית".

מאוורר תקרה למטבח

 זו גם הסיבה שאנחנו צריכים להרגיש בו נוח, אנחנו צריכים שיהיה לנו מספיק מרחב עבודה, משטחים נוחים, פתרונות אחסון יעילים, נגישות לכל מקום, ובאופן כללי כשאנחנו נכנסים למטבח אנחנו צריכים לדעת שאנחנו יכולים להשתמש בו בצורה אופטימאלית מבחינתנו. 
אחד האלמנטים שיעזרו לנו בכך הוא התקנת מאוורר תקרה. בניגוד לחדרים אחרים, בהם המאוורר מהווה בעיקר כלי של נוחות לצורך זרימת אוויר באופן יעיל וחסכוני, בניגוד למזגן, הרי שבמטבח למאוורר תקרה יש משמעות רבה יותר ומכאן גם ההבדל העצום שבין התקנת מאוורר כזה לבין התקנת מזגן במטבח. 
כאמור, במטבח אנחנו נוהגים לבשל, מן הסתם, והבישולים מצריכים מאיתנו להשתמש בלא מעט חומרים עם ריחות שונים וחזקים. אם אנחנו נתקין מזגן במטבח, אז יהיה לנו קשה יותר לפנות את הריח מהמקום, הוא יישאר במטבח ואף יעבור לחדרים אחרים. זאת מאחר ובעת שימוש במזגן, אנחנו צריכים לשמור על כל החלונות סגורים וכן האוויר שנכנס הוא סינתטי ולא אוויר רגיל. 
לעומת זאת, אם אנחנו משתמשים במאוורר תקרה למטבח, אז הריח מתאדה בקלות, שכן אנחנו יכולים להשאיר את החלונות פתוחים, מה שמאפשר כניסה של אוויר חדש, מתבצעת סירקולציה בחלל החדר וכן האוויר נכנס ויוצא, והריחות מתאדים ונעלמים. נקודה נוספת היא, שבמטבח כידוע שוררת טמפרטורה יותר גבוהה מאשר בחדרים אחרים בגלל השימוש במזגן. המאוורר מאפשר לנו לצנן את האוויר וליהנות ממשבי רוח נעימים.  
כשאנחנו בוחרים להתקין מאוורר תקרה במטבח, עלינו לוודא שהוא מותקן במרכז החדר, כך שזרימת האוויר שהוא יוצר תגיע לכל פינה בחדר, אך שהכנפיים שלו לא יגעו בארונות ובמכשירי החשמל הגבוהים שנמצאים בחדר, למשל המקרר. המיקום של המאוורר בחדר יקבע במידה רבה את אופי השימוש שלו ועד כמה אנחנו נוכל ליהנות ממנו בזמן הבישולים או הכנת האוכל באופן כללי.