מאווררי תקרה לפרגולה

בלא מעט בתים או עסקים בישראל אנחנו יכולים למצוא פרגולות אשר מותקנות בחצרו ובמרפסות. מטרת הפרגולה היא לייצר אזור מקורה בשטח פתוח. הפרגולה מאפשרת אזור ישיבה נוח ופשוט, בו ניתן ליהנות ממזג אוויר נעים במשך רוב ימות השנה, גם בימים חמים מאוד.

מאווררי תקרה לפרגולה

לא פעם, אנחנו נוכל לראות תוספות של מאווררי תקרה לפרגולה, מאווררים אשר מותקנים על גבי החלק העליון של הפרגולה, כך שמלבד הרוח הקרירה והנעימה שמגיעה מצדדיה השונים, ניתן גם ליהנות מרוח ואוויר קר שיוצר המאוורר בעצמו. אנחנו יכולים לראות מאווררי תקרה לפרגולה בשלל מקומות, ומשלל עיצובים וגדלים. 
כיצד בוחרים איזה מאוורר תקרה להתקין בפרגולה 
תחילה יש להדגיש שתי נקודות. ראשית, השימוש במאוורר תקרה הוא כמעט בלעדי כשמדובר בפרגולה. הסיבה היא, שלא ניתן להתקין מזגן על פרגולה, בוודאי לא כזה שיעבור בצורה יעילה, מאחר וכל האוויר הקר "יברח". לעומת זאת כשמתקינים מאוורר תקרה אז נהנים ממנו הרבה יותר, הוא יוצר אוויר קר ונעים מזרימת האוויר הטבעית שבמקום. שנית, התקנת מאוורר תקרה הוא דבר מאוד פשוט שלא דורש הרבה עבודה, ניתן גם לעשות זאת בכל שלב, לא חייבים להתקין מאוורר מיד עם התקנת הפרגולה, אלא אפשר לחכות עם זה. זה בניגוד להתקנת מזגן בבית, אשר מוטב לבצע את ההכנה למזגן עם הבנייה ולהתקין אותו מיד. 
הדרך הנכונה לבחור מאוורר תקרה לפרגולה היא להתייחס לשאלת הגודל, העוצמה והעיצוב של המאוורר. 
מבחינת הגודל, היא שהמאוורר מצד אחד צריך להגיע לכל מקום באזור הפרגולה, ושאלת הגודל קשורה גם לשאלת העוצמה, ככל שהוא גדול ועוצמתי יותר, כך גדלים הסיכויים שהוא יגיע לכל אזור ולכל חלק מתחת לפרגולה. זו גם הסיבה שמוטב להתקין אותו במרכז הפרגולה ולא בצדדים שלו. יש לקחת בחשבון כשבוחרים מאוורר עם עוצמה מסוימת, שיש מאווררים אשר ככל שגוברת עוצמתם כך הם מרעישים יותר, דבר שיכול להיות לא נעים כשרוצים לשוחח או לאכול. 
לגבי העוצמה, יש להוסיף, שהיא צריכה להיות אפשרית לכיוון, ויתרה מזו, יש לזכור שאין זה הכרחי שהמאוורר יהיה בעל עוצמה דומה לזה שבחדר, מאחר ומתחת לפרגולה אפשר ליהנות מזרימת אוויר רגילה גם כן. 
ביחס לעיצוב, אין ספק שמאוורר תקרה צריך להיות מותאם לעיצוב הפרגולה, מבחינת הצבעים אך גם לעיצוב הסביבתי, על מנת שלא ייראה כנטע זר במקום, דבר שיכול לפגוע מאוד בעיצוב ובמה שאנחנו רואים בעין.