מאווררי תקרה לחדרי שינה

כשאתם משפצים את הבית או בונים בית חדש, עומדת בפניכם הבחירה איזו מערכת מיזוג אוויר להתקין בו. יש מי שבוחר להתקין מערכת מיזוג מרכזית, כזו שמגיעה לכל החדרים, יש מי שבוחר להתקין בחדרים מסוימים מזגנים, בעוד שבחדרים אחרים לא, אך עומדת בפניכם אופציה נוספת והיא התקנת מאווררי תקרה.

מאווררי תקרה לחדרי שינה

במאמר זה נבחן את אפשרות זו ביחס לחדרי שינה. חדר שינה של הורים, כולל בדרך כלל שני חלונות, אשר נמצאים בשני קירות צמודים זה לזה, מה שאומר שאל תוך החדר נכנסת זרימת אוויר חיצונית. בנוסף חדר שינה של הורים, בדרך כלל, מעוצב בצבע אחד, כלומר המיטה והארונות מגיעים לרוב, מאותם חומרים ובאותם צבעים, כך שכל שאר האלמנטים בחדר, הצבע של הקירות או הריצוף, מותאמים לריהוט מבחינת הצבע. 
זה מלמד אותנו כשאנחנו אמורים לבחור מאורר תקרה לחדר שינה, עלינו להתאים אותו, מבחינת מיקומו ועיצובו למה שקורה בחדר. מאחר וקיימת זרימת אוויר משני חלונות, אז מאורר תקרה יכול להתאים לחדר, מאחר ואין במערכת יותר חזקה מזו, זאת בהנחה ורוכשים מאורר תקרה שמותאם מבחינת העוצמה שלו לגודל החדר. לשם כך יש לבחור מאוורר תקרה עם כמות כנפיים מתאימה לחדר ולמבנה שלו. 
כמו כן, בדומה למקרים של חדרים אחרים, יש להציב אותו במרכז החדר על מנת שנוכל ליהנות ממנו בצורה אופטימאלית, אחרת כל זרימת האוויר תופנה לכיוונים שונים ואנחנו לא נהנה כלל מעבודת המאוורר. מה הוא המיקום האידיאלי? מרכז החדר, אך כשהמאוורר לא נמצא מעל הראש או הגב שלנו. כך זרימת האוויר תגיע לאזורים אלו אך לא באופן ישיר. 
נקודה נוספת שיש להתייחס אליה היא כאמור העיצוב, כאן אנחנו מדברים על צבע הכנפיים ומבנה המאוורר, בפרט הכנפיים והחיבור שלו אל התקרה. העיצוב צריך להתאים לעיצוב החדר, כך שאם החדר מעוצב באופן קלאסי שמרני, אז צריך לרכוש מאוורר בסגנון דומה, מאוורר חדשני, פשוט וצנוע, יתאים לעיצוב חלק ופשוט, שאין בו אלמנטים מיוחדים שנוספים לאלו שקיימים כבר בחדר. נקודה נוספת בעיצוב קשורה לתאורה, ניתן למצוא כיום מאווררים עם אמצעי תאורה, מה שחוסך מאיתנו את הצורך להתקין תאורה מרכזית בחדר. 
נקודה אחרונה אליה נתייחס היא ההפעלה. מאווררים חדשניים מגיעים עם שלט שמאפשר הפעלה מרחוק. נכון לרכוש מאוורר כזה ולא מהסיבה, שלא נרצה לקום בכל פעם מהמיטה להדליק ולכבות את המאוורר.