מאווררים לתקרה לחדרי ילדים

בדומה למגוון חדרים אחרים בבית, גם בחדרי ילדים נהוג היום להתקין מאווררי תקרה במקום מזגנים או מערכות מיזוג אחרות. כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, במקרה של חדר ילדים, הרי שיש להתקנת מאורר לא רק יתרונות רבים אלא יש סיבות ייחודיות מדוע עדיף לבחור בו על פני מזגן כזה או אחר.
מאווררים לתקרה לחדרי ילדים

 הורים רבים בוחרים להתקין מאווררי תקרה בחדרי ילדים, מאחר ומדובר במכשיר הרבה יותר נוח לשימוש, חסכוני וכן הוא יכול להשתלב בחדר בצורה אופטימאלית. בזמן שהמזגן הקלאסי תופס מקום על הקיר או על הרצפה, ומערכות מיזוג מרכזיות לא תמיד מתאימים לחדרי שינה של ילדים, הרי שמאוורר תקרה יכול להיות פתרון מתאים. זה גם ביחס למאווררי קיר או רצפה, אשר פחות יעילים בקיץ הישראלי לעומת מאורר תקרה, שהוא עוצמתי ומחלק את האוויר בפיזור יעיל ונכון. 
אך מלבד הסיבות הרגילות, אותן ניתן למצוא בטענה כללית למה עדיף להשתמש במאוורר תקרה בכל חדר, הרי שבכל הקשור לחדרי ילדים, מדובר בעניין שיש לו עוד מספר הסברים. 
ראשית, מאוורר תקרה הוא הרבה יותר בריא. הוא לא יוצר אוויר סינתטי כמו מזגן, הוא לא מקרר את החדר בטמפרטורה נמוכה וכן הוא מחדש את זרימת האוויר ולא משאיר בו אוויר דחוס. כשאנחנו מפעילים מזגן בחדר, אנחנו צריכים לשמור על כל הפתחים סגורים בשביל שהקור לא יברח. זה יוצר מצב שהחיידקים נשארים בפנים החדר, דבר שיכול להיות מסוכן במידה ואחד הילדים חולה. לעומת זאת, עם מאוורר תקרה המצב הוא אחר לגמרי, ניתן להפעיל אותו ולשמור על חלונות פתוחים, זה מאפשר זרימת אוויר טובה ונעימה יותר. צריך לקחת בחשבון שהשימוש במאוורר תקרה הוא הרבה יותר נעים בזכות העובדה שהחלונות יכולים להישאר פתוחים, ואז נכנס לחדר אוויר חדש כל הזמן. 
שנית, מאוורר תקרה, הוא כאמור הרבה יותר חסכוני ממזגן. כשאנחנו משאירים לילדים את האופציה להפעיל מזגן בחדר, אין לנו שליטה על משך זמן השימוש וההוצאה הנלווית לכך. לכן, נכון יותר לאפשר להם להשתמש במאוורר, אז גם אם אנחנו לא שולטים במשך זמן השימוש, אנחנו יכולים להיות רגועים שהמחיר שנשלם על שימוש זה, לא יהיה גבוה כמו בשימוש של מזגן.