למה צריך להתאים מאוורר תיקרה לגודל החדר?

אחד הדברים הראשונים שיש לשים לב אליהם כשרוכשים מאוורר תקרה הוא גודל החדר. למעשה, יש הסבורים שזו הנקודה העיקרית והחשובה ביותר ברכישת מאוורר.

למה צריך להתאים מאוורר תיקרה לגודל החדר?

רק שמתמודדים עם שאלה זו, יש לעבור לשאלות כמו עיצוב המאוורר, החומרים ועוד. שאלת הגדול היא המהותית והמשפיעה ביותר ביחס לרכישה והתקנת מאורר תקרה. 
בשביל להבין מדוע נקודה זו היא חשובה, ניקח שתי דוגמאות שמתייחסות לנושא אך מעט שונות. כשאנחנו רוצים להתקין מזגן בחדר, אנחנו לא נתקין מזגן בעל כוח סוס שאיננו מתאים לתנאי השטח. כלומר לא נתקין מזגן קטן מדי עבור חדר גדול כי אז לא נרגיש אותו, ואנחנו לא נתקין מזגן גדול מדי בשביל חדר קטן, כי אז לא נוכל ליהנות ממנו, הוא יקרר יותר מדי את החדר. הדוגמא השנייה היא, אנחנו מתייחסים לגודל החדר בגלל שאלת העיצוב ואופי ההתקנה. המאוורר אמור לתאים לגודל התקרה, אם הוא לא יתאים אז אין ספק בכלל שאנחנו לא נצליח להתקין אותו (בהנחה והוא גדול מדי) או שהיעילות שבהתקנתו תיעלם (אם הוא קטן מדי). 
לכן חשוב כשאנחנו רוכשים מאורר תקרה, לבחון תחילה את גודל החדר, אך לא רק מבחינת גודל ברוטו אלא גם מבחינת השטח נטו שעומד לרשותנו. כלומר, עלינו להחסיר מהשטח שעומד לרשותנו את החלק בו יש ארון, ספריה, או מנורת תקרה (בהנחה ולא מוותרים עליה).ברגע שנחסיר, נדע כמה שטח יש לנו נטו לשם התקנת המאוורר, ואז גם נוכל לבדוק האם יש רציפות של שטח נטו, כלומר, לא מספיק שזה יהיה שטח פנוי אלא שהוא צריך להיות רציף לצורך התקנת המאוורר. 
התקנת מאוורר תקרה ושימוש יעיל בו, דורש מאיתנו שנוכל למצוא לו מקום להתקנה במרכז החדר, כך נוכל להשתמש בו בצורה יעילה. הוא יפזר עבורנו את האוויר בכל חלקי החדר. כאן אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, באיזה חדר מדובר. אם זה חדר שינה, אז סביר להניח שנרצה להתקין את המאוורר מעל המיטה בשביל שנוכל ליהנות ממנו בזמן השינה. אם זה חדר עבודה אז מעל לשולחן העבודה ואם זה מטבח, נצטרך להחליט האם אנחנו רוצים להתקין אותו מעל משטחי העבודה, מעל פינת האוכל ואולי בין לבין.