כיצד בוחרים מאוורר תקרה מתאים

מי שמחפש היום מאווררי תקרה, לא יתקשה למצוא אותם. בחנויות רבות של מוצרי חשמל, מוכרים בין היתר מאווררים כאלה וכן יש לא מעט חברות שמייצרות ומשווקות מאווררי תקרה מסוגים ובעיצובים מגוונים. כעת עולה השאלה, כיצד בוחרים את המאוורר המתאים?

כיצד בוחרים מאוורר תקרה מתאים

לפני שנציג מספר טיפים בנושא, אנחנו רוצים להסביר מדוע בכלל משתלם יותר לרכוש מאוורר תקרה על פני מערכות אחרות למיזוג אוויר. כידוע אל מול מאוורר מכל סוג, ובפרט תקרה, עומד קודם כל המזגן, שנחשב עדיין למוצר הפופולארי ביותר לקירור הבית. אך להבדיל ממאוורר תקרה, הרי שמדובר במוצר מאוד יקר, הן ברכישה, בהתקנה ובשימוש, מוצר שצורך הרבה חשמל, ובהרבה מקרים גם מוצר שאיננו שומר על הסביבה. לכן משתלם יותר לרכוש מאווררי תקרה על פני מזגנים. 
לגבי השאלה, מה עדיף מאווררי תקרה או מאווררים רגילים, הרי שמדובר כאן על עניין של עוצמה ויעילות. מאוורר תקרה כפי שנוכל לראות מיד, הוא הרבה יתר עוצמתי ועובד בצורה יותר יעילה, ממאוורר שולחן, מאוורר רצפה או מאוורר קיר. לכן אם כבר בוחרים להשתמש במאוורר, עדיף שיהיה זה מאורר תקרה ולא מאורר משום סוג אחר. 
טיפים לבחירת מאורר תקרה
ראשית, יש לבחון את גודל ועיצוב החדר. עלינו לבחור מאוורר תקרה שיוכל להגיע לכל פינה בחדר, ונרגיש היטב את זרימת האוויר בכל מקום. לכן אנחנו צריכים להתאים את סוג המאוורר והגודל שלו, לגודל ומבנה החדר. אם מדובר בחדר גדול, כמו סלון או לחילופין, חלל עבודה, מוטב לבחור ביותר ממאוורר אחד. 
שנית, עיצוב המאוורר. בניגוד לעבר, כיום אנחנו יכולים למצוא מאווררים מעוצבים בשלל צבעים, מדובר במאווררים עם כנפי עץ מיוחדים שמגיעים בצבעים ובעיטורים שונים. העיצוב צריך להתאים לעיצוב החדר ולהשתלב בו, על מנת שלא יהיה שונה וישנה את כל העיצוב של החדר. 
שלוש, שליטה על המאוורר. מאווררי תקרה מגיעים כיום עם שלט רחוק שמאפשר לשלוט על העוצמה שלו. בחלק מהשלטים יש גם טיימר שמדליק ומכבה אותו בזמן מסוים. השלט יאפשר לנו לישון עם המאוורר בלי שנצטרך להתעורר באמצע הלילה בשביל לכבות אותו. 
ארבע, כל מאוורר שנרכוש, עלינו לבדוק שאנחנו מקבלים אחריות של שנה לפחות, עם החלפת חלקים ושירות תיקונים עד הבית.