וילונות- פריט מיושן או דווקא מתחדש?

נושאים: וילונות
וילונות – פריט מיושן או דווקא מתחדש? וילונות הם כנראה לא בדיוק מה שחשבתם. עושה רושם כי אלו שאינם נמצאים בעומקו של עולם הוילונות, אינם מודעים לחלוטין על השינויים שחלו בו בשנים האחרונות, כאשר מדובר בעיקר על הוילונות הביתיים. במשך שנים, בעלי בתים בחרו להתקין בחלונותיהם תריסים כאמצעי הצללה, ללא וילונות. מדוע היה כך? זאת מפני שהתחלנו לתפוס וילונות כפריט ארכאי שאינו רלבנטי לימינו. חוסר ההיכרות עם התקדמותו של תחום זה הותירה אותנו באפלה חשוכה ובלתי מתקדמת. לוילון נוצרה תדמית מיושנת וחסרת תכלית. בימינו, עושה רושם שהדברים מקבלים תפנית והשינוי החל בעולם הוילונות הופך לבולט יותר ויותר.

וילונות מודרניים – החלופה הלגיטימית לתריסים

העיצוב בן ימינו מתאפיין במידה רבה למדי בקווים נקיים. אין מדבר בפריט כבד ועמוס בפרטים, כפי שהיה מקבל בפריטים קלאסיים. עיצוב חדשני מינימליסטי צובר ל יותר ויותר מעריצים בגזרת העיצוב הביתי, בארץ וברחבי העולם. תוכלו לדמיין את וילונות הבד המגושמים משנות השבעים והשמונים – בוודאי שהם אינם משתלבים במחזה המדובר. וילונות דור 3 משמשים לא פחות מחלופה מעולה וססגונית לתריסי החלונות. חלופה זה מצטיינת, מלבד מראה מינימליסטי ואלגנטי, גם ביכולות טכניות – הצללה, כמו גם ביכולת להעניק האפלה מוחלטת. באופן זה, למשל, וילונות סאן סקרין, וילונות ורטיקאליים, וילונות גלילה, או וילונות ונציאניים – מתאפיינים בעיצוב מעודן ומינימליסטי – יושבים ממש על הגבול הדק שבין תריס לבד ולעיתים קרובות – כמסך חוצץ. קיימים וילונות המזכירים עיצוב יפני מינימליסטי, העשוי מסכים עדינים, עם או בלי דוגמאות יפניות עדינות. סוג מעט אחר (שלא לומר, שונה) הוא וילונות מיקדו – בעלי מראה ייחודי; מעין וילונות מסך, אולם במקום בד – ישנם קווים עדינים ודקיקים של במבוק או עץ, השזורים זה מעל זה בצפיפות משתנה. רמת הצפיפות הנבחרת קובעת את כמות האור שתיכנס לחלל החדר. ישנם גם וילונות בסגנון היי-טק, המהווים חלופה נהדרת לתריסים, בכך שניחנו ביופי של וילונות חדשניים אחרים וגם בהפעלה נוחה באמצעות מתג או שלט רחוק (ממש כמו אור בסלון). מדובר בוילונות חשמליים.

הפירוט הנ"ל של סוגי הוילונות המשוכללים הקיימים כיום בשוק העיצוב הביתי, מעלה בוודאי את השאלה – מדוע לבחור שוב בתריסי הפלסטיק המשמימים והמשעממים? טוב תעשו לביתכם אם תלכו הפעם דווקא על הוילונות המודרניים המסוגננים ביופי ובעוצמה כמוסה, שתעניק לביתכם את האווירה אותה אתם מבקשים. תוכלו תמיד לבקש עצה ממומחה וילונות, בעל חוש עיצוב וניסיון רבים ביותר.