וילונות למטבח

נושאים: וילונות
וילונות למטבח אחד החדרים בהם אנו מבלים חלק ניכר משעותינו בבית, הוא חדר המטבח. חדר זה משמש כמקור הזה לדרי הבית ולאורחיו. זהו חדר המכיל את אמצעי הבישול וכלי האוכל בהם משתמשים אנשים שאוכלים, וכידוע – אנשים אוכלים! מסיבות אלו, עיצוב מטבח הבית – חשוב כי יבוצע עם אהבה וחום במידה כזו שהמטבח עצמו מפיץ. עם זאת, כדאי לזכור כי על העיצוב להיות פרקטי, או במילה אחרת – פונקציונאלי, הווה אומר: בעל תכלית ונוח לשימוש.

קביעת תקציב לעיצוב המטבח

טרם תחילת הליך עיצוב מטבח החלומות שלכם, ראוי להגדיר את התקציב העומד לרשותכם. לא תמיד צריך לבצע שינוי תכליתי; לעיתים כל שיש בו צרך הוא רענון קל בלבד. בכדי להשיג את השינוי המיוחל מבלי לשבור את תכנית החיסכון שסבא פתח לכם כאשר הייתם וולדים בוכיים, תוכלו לפעול בדרכים שונות, כדוגמת – שימוש באלמנטים עיצוביים נבחרים – הכוללים, בחלקים, וילונות מעוצבים. וילונות, מקדמת דנא הפכו לפריט עיצובי מרכזי וחשוב בכל בית ובית; ישנם סוגי וילונות שונים המיועדים לשימוש בחלל המטבח. לכן, דקה לפני שאתם מבצעים את הבחירה המכריעה בוילון חלומותיכם, ראוי לתת דעתכם על סוגי הוילונות השונים הקיימים בשוק הוילונות המודרני.

וילונות בד

וילונות אלו מהווים אופציה נפלאה כאשר החלון מרוחק דיו ממרכז העניינים. וילונות בד הינם אידיאליים למטבחים עם חלל פתוח וחלון מרכזי גדול. עקרונית, קיימת חשיבות ניכרת לתאורה במטבח; מובן שהיינו רוצים לראות את המטעמים שאנו מבשלים ומסיבה זו – ראוי לבחור בבדים אווריריים וקלילים (במידה שהחלטתם ללכת על וילונות בד).

הבחירה האידיאלית של וילונות למטבח

בבואנו לעצב מטבח ביתי, ראוי להפעיל חשיבה פרקטית לאורך התהליך כולו, כולל בעת בחירת הוילונות. יצוין עי בישול בחדר המטבח כולל אלמנטים כלחות, אש, חום ולעיתים מזומנות אף שמן עשן – אלו סוגיות שראוי לקחת בחשבון. לפיכך, במידה שהחלון ממקום מעל הכיריים, כדאי לבחור וילון פרקטי מבחינת ניסיון ותחזוקה. במקרה כגון זה – וילון עשוי חומרים עמידים יהיה פתרון נפלא.

בחירה נכונה של וילונות

בחירת וילונות למטבח צריכה לקחת בחשבון את החומרים המרכיבים את הוילון – לטובת תחזוקה ותפעול מיטביים. וילונות רבים אידיאליים לשימוש, ביחס לאחרים, כדוגמת – וילונות סאן סטריפ, וילונות רשת או וילונות גלילה. על מנת לבחור את הוילון הנכון למטבח המסוים שלכם, ראוי להגדיר מראש מאפיינים החשבים לכם, למשל – כמות האור הרצויה, גודל החלון וסוגו ופתיחת הוילון (לצדדים או כלפי מעלה).