וילונות – האם בכלל יש צורך בהם?

נושאים: וילונות
עברתם לדירה החדשה בהתרגשות רבה. זה נכון שמדובר במסע רב וכבד, הכולל גם דאגות רבות וארגונים אינסופיים ועוד לא התחלנו אפילו ולדבר על ההוצאות הכספיות הניכרות, שבצידן גם הוצאות בלתי צפויות (שאנו מקווים שלקחתם אותן בחשבון). אז אחרי כל הבלגן, כאשר המעבר לבית הושלם, כל המטען נפרק מהארגזים ואתם יושבים שלווים על הספה, אחרי מקלחת וכוס מיץ תפוזים סחוט – ואז, פתאום, נזכרים: וילונות!

וילונות – האם  בכלל יש צורך בהם?

שכחנו לגמרי את עניין הוילונות לבית. גם אם מעולם לא התייחסתם לוילונות כאל עניין קריטי (מי בכלל חושב על וילונות?) ובכל זאת, כדאי לעמוד מעט על חשיבותו של פריט ביתי חשוב זה.

לוילונות יש תפקיד הגדול בהרבה מעבר לתפקיד ההגנה מהשמש, הצללת הבית וקירורו, ושמירה על פרטיות דיירי הבית. וילונות, כבר שנים לא מעטות, מהווים פריט מעוצב המענק לבית אווירה שונה, על פי המרקם, הצבע, הבד והצורה – פריט שעשוי לשנות לחלוטין את מראה החלל. וילונות שונים עשויים מחומרים שונים; חיוני ביותר להחליט אילו וילונות ישולבו באופן אופטימאלי עם הסגנון הייחודי של הבית ורק אחר-כך לבצע את בחירת הבד, המרקם והצבע.

להלן מספר סוגים עיקריים של וילונות שבוודאי תתלבטו לגבי לפחות כמה מהם:

וילונות רומאיים

וילונות רומאיים הם בחירה מעולה לאלו המחפשים מראה מיוחד ועשיר. וילונות אלו עשויים מחפים המעניקים מראה יוקרתי, המביא לתאורה עדינה בבית; צורת הוילונות מאפשרת קיפול אחיד של הוילון, המעניק לחדר מראה מהודר. קיימים כמה סוגים של וילונות רומאיים – רומאי קלאסי, רומאי אוסטרי ורומאי רך.

וילונות סאן-סטריפ

דגם זה של וילונות מעניק "טוויסט" טכנולוגי בבית. וילונות גלילה אינם מאפשרים שליטה במידת החשיפה לאור, כמו גם בכמות השלבים החשופים; כאן נכנס תפקידם של וילונות אלו מסוג סאן סטריפ: אלו מאפשרים שליטה בחריצים שבין השלבים – מהצללה מלאה ועד לתאורה מלאה. באופן מפתיע, ההשקעה הכספית דווקא אינה רבה מדי. השלט הרחוק מוסיף לנוחות. המוצר כולל אופציות רבות של דגמים וצבעים – מה שלא עושה את ההחלטה קלה!

וילונות ונציאניים

רובנו מודעים למגמה, שרק הולכת וגוברת, של השימוש בחומרים טבעיים, או מה שיותר קרובים לטבעיים; תופעה זו לא פסחה גם על עולם הוילונות, כאשר יצרני הוילונות עמלים על ייצור מוצרים טבעיים ופתחו דגם וילונות העשויים עץ. וילונות ונציאניים מורכבים כתריס משבלים בגודל משתנה – מה שיותר מראה שורשי וטבעי. קיימים עשרות דגמי וילונות ונציאניים – עם הדפסים וצביעות שונות, יחד עם התאמות לכל חלל וחדר. וילונות אלו כוללים אף יתרון טכנולוגי ונוחות: קיימים מנגנוני הפעלה המותאמים עבור וילונות ונציאניים.