התאמת וילונות לעיצוב חלל הבית

נושאים: וילונות
התאמת וילונות לעיצוב חלל הבית וילונות הם אחד הפריטים שניתן למצוא בחדרים בבתים רבים. מלבד העובדה שהם משפיעים במישרין על העיצוב הביתי, הרי שתפקידם החשוב ביותר הוא מידור ומינון כמות האור והחום החודרים לבית, תוך שהם משמשים חוצץ בין החלונות לחלל הבית. וילונות מעניקים תחושות אינטימיות וחמימות, כמו גם פרטיות לדיירי הבית; יש לבחור וילונות לבית, בין השאר, על פי סוגי החלונות ועל-פי הצרכים המסוימים של כל חדר.

התאמה ראויה על-פי חדרים בבית

באופן כללי, ישנם וילונות מעוצבים המתאימים לכל מטרה ועניין ויכולים להשתלב בעיצובים שונים, החל מהמראה החדשני-מודרני, ועד למראה הקלאסי. נוסף על כך, בכל חדר יש חלון המותאם לו. לרוב, שטחי חלונות יהיו ביחס ישר לשטח וחלל החדר. בנוסף, עבור כל חלון ישנם פתיחה וצורה שונים; מסיבה זו, יש להתאים את הוילון גם לכיוון הפתיחה וסוגו.

חדר המטבח

לכל עיצוב של חדר מטבח ישנם וילונות מתאימים. לרוב תרצו שבמטבח שלכם יותקנו וילונות פונקציונאליים – פרקטיים, אלו שניתן להוריד ולהרים בקלות, כמו גם לכבס ולהחזיר למקום בנוחות מרבית. מדוע? כיוון שהמטבח מיועד לבישול ואגירת אוכל, מה שמטבע הדברים מביא ליצירת שאריות וצבירת פסולת על הוילונות. חלונות המטבח יהיו לרוב קטנים יותר ולכן תפקידם המהותי הוא להעניק הגנה מפני מזג האוויר אור השמש. וילונות רומאיים עשויים להתאים להתקנה בחדר המטבח.

סלון

הסלון הוא החלל המרכזי והגדול ביותר בבית; מתוקף כך גם חלונות הסלון יהיו גדולים למדי. מסיבות אלו, יש לשקול ברצינות הראויה את הוילונות לחדר זה – הפרטיות והעיצוב הם אלמנטים הכרחיים עבור הסלון. מהאספקט העיצובי, הרי שניתן למצוא סגנונות רבים, יחד עם סקאלה רחבה של טקסטורות וצבעים – מה שמאפשר ביצוע התאמה מושלמת לשאר הפריטים בחדר. הן וילונות אוסטריים (פתיחה בהסטה ידנית) והן וילונות רומאיים (פתיחה באמצעות גלילה) עשויים להתאים לחדר הסלון. רצוי שלא להתפשר על קלות ונוחות הפתיחה – כאלו שיתאימו לכל דיירי הבית.

חדרי שינה

חלונות חדרי השינה וחדרי הילדים יהיו לרוב סטנדרטיים למדי ובעלי פתיחה צידית. וילונות בפתיחת הסטה יתאימו בדרך כלל. ישנם כיום וילונות בפתיחה חשמלית המאפשרים שליטה וויסות עוצמת הרוח והתאורה החודרים לחלל, על פי רצונות הדיירים וצרכיהם. היוועצות עם מומחה וילונות שצבר ניסיון בתחום תמיד יכולה לסייע לכם לבצע את הבחירות הנכונות ביותר עבור חלל הבית הספציפי שלכם, כך שתוכלו לבצע את רכישת וילונות בראש שקט לחלוטין.