האם לתאורה יש השפעה על הטמפרטורה בבית?

נושאים: תאורה
כמה פעמים קרה לכם שהצמדתם את היד לגוף תאורה והרגשתם שהוא חם? האם אז יצא לכם לחשוב האם החום הזה משפיע על הטמפרטורה בבית? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

כל מקור חום יכול להשפיע על הטמפרטורה בבית, אך עצמת ההשפעה היא שונה. לדוגמא, אם מדובר בנורה קטנה על שטח גדול, ההשפעה של חום הנורה תהיה מזערית מאוד ואנו כלל לא נרגיש אותה. לעומת זאת, אם אתם רוכשים נברשת גדולה או גוף תאורה בעל ממדים רחבים, לעצמת החום שיוצאת ממנו יכולה להיות השפעה על הטמפרטורה בחדר (בייחוד בחדרים ובחללים קטנים יחסית).

לכן חשוב לבדוק את הנושא לפני הרכישה של גוף התאורה והנורה עצמה – לבחון את עצמת החום היוצאת ממנו, ולבחון את גודל החלל בו תבוצע ההתקנה בכדי לאמוד את השפעת החום על החלל כולו.

התייעצו עם מומחים!

אם אתם לא יודעים כיצד לבחון את עצמת התאורה מול גודל החלל, ולא יודעים כיצד לחשב בצורה נכונה מה לרכוש, פנו לייעוץ של מומחים בתחום התאורה אשר יסייעו לכם בצורה הטובה ביותר. באתר lighting-design תוכלו למצוא מגוון רחב של יועצי תאורה מומחים אשר יסייעו לכם בתהליך הבחירה ויעניקו לכם מידע חשוב אשר יהפוך את הבחירה שלכם לנכונה וחכמה יותר.

בנוסף, פורטל lighting-design מציע לכם גישה למגוון רחב של חנויות ורשתות העוסקות בתחום התאורה, כך שדרך האתר תוכלו למצוא כמה חנויות מקצועיות הנמצאות באזור המגורים שלכם, ובהן למצוא את התאורה המתאימה לכם תוך התאמה של החום המופק מהמנורה לחדר בו היא מותקנת.

נורת לד

כיום, אם אתם רוכשים נורות חדשות ורוצים להיות בטוחים בכך שהן לא ישפיעו על הטמפרטורה של החדר, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לרכוש נורות לד. נורות לד הינן נורות אשר אינן מפיקות חום בעצמה חזקה כמו נורות רגילות, ולכן אין להן השפעה על הטמפרטורה של החדר.

בנוסף, נורות אלו מחזיקות מעמד במשך זמן רב ללא כל בעיה ולכן העלות שלהן הינה משתלמת וכדאית יותר.