הדרך הנכונה לבחור וילונות

נושאים: וילונות
הדרך נכונה לבחור וילונות וילונות, מעצם היותם וילונות, מהווים חלק מכובד למדי בעיצוב הבית. למרבה ההפתעה, וילונות, שלהם תפקיד כה חשוב, גם מבחינה פונקציונאלית (הצללה, למשל) נשכחים פעמים רבות כאשר אנשים משקיעים זמן ומשאבים בעיצוב או בעיצוב-מחדש של ביתם. כדאי להזכיר ולזכור כי וילונות הם חלק מהתפאורה של הבית; יש להם השפעה משמעותית למדי על מאמץ ועלות. יחד עם זאת, בחירת האבזרים הנכונים יכולים לעשות את ההבדל.

קריטריונים חשובים בבחירת וילונות:

עיצוב צבע

יש להקדיש תשומת לב לצבע הבד ועל הקשר שלו לעיצוב הכללי של החדר. ישנה חשיבות רבה בהתאמת צבעי הוילון לצבעי החדר בו הוא מותקן. מדוע כך? זאת כיון שהוילון מספיק רושם ראשוני לכל מי שמבקר בחדר בפעם הראשונה. בחירת בד שצבעו מנוגד לצבע המרכזי בחדר, מייצר אתגר עיצובי, כיוון שבחירה מוטעית מביאה לנוכחת בולטת ומורגשת מדי של הוילון. בד בעל צבע זהה לצבע הקיר ייבלע ולא יורגש בקלות.

סוג הבד

סוג הבד מחזיק בתפקיד ומראה חשובים בתפקוד הוילון. בד, מטבעו של בד, נוטה להראות טוב אף יותר בשילוב רהיטים עתיקים ועיצוב מסורתי – מה שעשוי להשרות אווירה פורמאלית, שלא לומר קרירה, יותר. מדובר בבחירה טובה למדי עבור חדר סלון או פינת אוכל. ניתן להוסיף ולומר כי וילון כבר יוצר תחושת חמימות כאשר החדר כולו מכוסה שטיח הצבע בצבע כהה. וילונות כבדים הם בעלי יתרון ברור למדי: יכולתם לחסום את תאורת השמש הטבעית ולהפחית איבוד חום – מה שעושה אותם לבחירה האידיאלית עבור חודשי החורף הקרירים.

עם כל האמור, ייתכן שאתם מחפשים דווקא פריט קליל יותר, או מעדיף שלא להתעסק עם וילונות כבדים מדי. במקרה זה, וילונות בהירים יהיו בחירה מעולה עבורכם, בעיקר עבור חדר בעל גוון קליל ובהיר באופן כללי ורצפת עץ. אם בכל זאת אתם מעוניינים ליהנות מיתרונותיו של הוילון הכבד, אולי ראוי לשקול וילון בד בהיר עם תוספת בריאה של תריסים ונציאניים. על מנת לקבל את כל הטוב שבשני העולמות, רבים הם הלקוחות הרוכשים מעל סט וילונות אחד, על מנת לשנותם בהתאם לעונות השנה.

מדידות וגודל

מדידות וגודל הוילונות הם בעלי השפעה משמעותיות על האווירה שתשרור בחדר עם התקנת הוילון. ראשית, החליטו על האורך. וילונות קצרים נתפסים לרוב כמרגיעים ויומיומיים יותר, בעוד שוילונות ארוכים נתפסים כמכובדים ואף רשמיים יותר. לוילונות תפקיד נהדר בהסתרת פגמי עיצוב בבית שלכם.