האם ניתן להרכיב מאווררי תקרה בפרגולה?

מאז ומתמיד ובפרט בשנים האחרונות, עת עברה רפורמה אשר אפשרה לבנות פרגולות ללא צורך בקבלת היתר בנייה, אנחנו יכולים לראות בלא מעט מבנים פרטיים וציבוריים, פרגולות בגדלים שונים, הן במרפסות, גינות, חצרות ובמקומות אחרים.

האם ניתן להרכיב מאווררי תקרה בפרגולה?

הפרגולות זה המקום שמתחתיו יושבים בני הבית או האורחים במקום, ונהנים ממזג אוויר נעים, צל, ואזור בו יש שולחן או כל דבר אחר בו הם יכולים להשתמש לצרכים שונים. במהלך השנים נוספו לפרגולות אלמנטים שונים שהופכים את חווית השימוש בה לנעימה יותר, בין היתר הותקנו בו מאווררי תקרה. 
אותם מאווררים אשר אנחנו מותקנים לא פעם בחדרי שינה ובחדרים אחרים בבית, מותקנים גם באזורים חיצוניים, דוגמא מרפסות, גינות, חצרות ועוד. מאחר ומדובר במאוורר תקרה, הרי שהם צריכים קורות תומכות שיהיה ניתן להשתמש בהן לצורך התקנת המאוורר. לשם כך, נהוג להתקין אותו על גבי הפרגולה. 
לפני שנסביר האם וכיצד ניתן להרכיב מאוורר תקרה על פרגולה, נסביר בקצרה למה בכלל לעשות את זה, הרי מדובר על שטח חיצוני אז אפשר ליהנות ממזג האוויר אשר שורר בחוץ. התשובה היא פשוטה, לעיתים קרובות, מזג האוויר בישראל הוא חם, הטמפרטורות גבוהות, יש לחות ומזיעים. כשיש מאוורר תקרה, אז גם האוויר החם יכול להפוך לרוח נעימה והלחות מתאדה. אז הרבה יותר נעים לשבת. כיום אפשר למצוא מאווררי תקרה בעוצמות שונות, אשר ניתן בעזרתם ליהנות מרוח יחסית חזקה שהמאוורר יוצר וכך הישיבה תחת הפרגולה, היא הרבה יותר נעימה מאשר במצב רגיל. נכון, שאין הדבר דומה לישיבה בחדר סגור, אז האוויר נשמר בתוך חלל החדר, אך גם כעת אפשר ליהנות מאוויר נעים, גם בשעות היום ובפרט בשעות הלילה אז הטמפרטורות יורדות והלחות נעלמת. 
כפי שאפשר להבין, אכן ניתן להרכיב מאוורר תקרה על פרגולה. כל מה שצריך לעשות זה לחבר אותו היטב לקורות העליונות של הפרגולה, רצוי להציב אותו במרכז כך שחלוקת האוויר תהיה יעילה ותגיע לכל מקום מתחת לפרגולה. מאחר ומדובר במאוורר חשמלי, יש לוודא שקיימת נקודת חשמל באזור, כשהכבל מהמאוורר יורד דרך קורות הפרגולה, והוא מוסתר בתעלת פלסטיק עד לנקודת החשמל.