האם יש חשיבות למספר כנפי המאוורר?

מתכוונים לקנות מאוורר תקרה לבית או למשרד? ישנם לא מעט דברים שאתם צריכים להתייחס אליהם בעת הרכישה, הן דברים שקשורים למיקום בו אתם רוצים להתקין את המאוורר, העיצוב והגודל שלו וכן אופי המבנה של המאוורר, דוגמא טובה לנקודה זו היא השאלה כמה כנפיים יש למאוורר אותו אתם מבקשים לקנות

האם יש חשיבות למספר כנפי המאוורר?

באופן עקרוני למרבית המאווררים יש שני כנפיים. שניהם נעים אחד אחרי השני במחזוריות קבועה. ישנם מאווררים שכוללים גם 3 ו-4 כנפיים, אך הדבר אינו משנה את עוצמת המאוורר. המקרה היחידי בו העוצמה יכולה להשתנות הוא, כשמדובר במאוורר עם כנף אחד, אז, מן הסתם, העוצמה יותר נמוכה. ההנחה היא, שמעל לכנף אחד, אין כבר השפעה אמיתית על העוצמה, מאחר וההפרש בפיזור האוויר לא עולה על חמישה אחוז. 
מצד שני, יש לומר, ככל שיש יותר כנפיים, אז ייתכן מאוד שבחדר קטן כן תרגישו הבדל, מאחר ומדובר בפיזור אוויר במתחם סגור יותר בו הקירות קרובים זה לזו. זו הסיבה שבחדרים כאלה מוטב להשתמש במאווררים עם כמות כנפיים גדולה יותר מאשר בחדרים גדולים, זו הסיבה שבחדרי שינה משתמשים בדרך כלל במאווררים עם 3 כנפיים ולא 2. 
מלבד מספר הכנפיים שיש במאוורר, יש להתייחס לנקודה אחרת והיא גובה המאוורר. הידוע הוא, שבחדרים עם תקרה גבוהה, פיזור האוויר הוא אחר מאשר בחדרים עם תקרה נמוכה. בחדרים עם תקרות גבוהות לא רק האקוסטיקה יותר טובה אלא גם הבידוד יותר טוב והקור נשמר הרבה יותר זמן. 
במבנים חדשים, נהוג לעשות תקרות נמוכות יותר מאשר במבנים ישנים, לכן רצוי להוריד במידת מה את המאוורר, כך שפיזור האוויר יהיה יעיל וחכם יותר. מצד שני, יש לחשב את מיקום המאוורר מבחינת גובה, גם על מנת שמוטות הכנפיים יוכלו לנוע בצורה נוחה ופשוטה וכן שהמאוורר לא יפגע בשום רהיט ובשום חפץ בחדר. 
לסיום, כשאתם קונים מאוורר תקרה, תבקשו לקבל את כל המידע המקיף אודותיו, וכן תבקשו לקבל הסבר מפורט כיצד נכון להתקין אותו והיכן. כך תוכלו ליהנות ממנו בצורה טובה מבלי שהוא יגרום שום נזק לסביבה.