דברים שחשבנו שידענו מספיק אודות תאורה למטבח

נושאים: תאורה
דברים שחשבנו שידענו מספיק אודות תאורה למטבח ללא ספק, המטבח של ימינו מתפקד כאחד החדרים המרכזיים של הבית. תוכניות הבישול הופכות פופולאריות מיום ליום והצליחו להפוך את תחום המזון והבישול לתחביב עיקרי, שלא לומר – מרכזי, עבור רבים, שעבורם השימוש של המטבח הוא כבר מעבר להכנה ובישול של מזון בסיסי ופונקציונאלי והפך למקום בו משקיעים זמן ניכר להנדסת מנות גורמה לעצמנו וכמובן גם לנו. המטבח, המחובר לפינת האוכל הביתית בדירות רבות, הופך אט-אט למקום מפגש משפחתי, בו הבישול הופך להיות חלק מהאירוח, ללא בושה, של בני משפחה וחברים.

תאורה ביתית היא תחום שלם בפני עצמו, הנלמד בבתי ספר לאדריכלות ובמוסדות אקדמאיים שונים. על אף ההבדלים בין בית לבית וההבדלים בין הדיירים, קיימים כמה כללים עליהם רצוי מאוד להקפיד בתחום התאורה. בימינו תוכלו לקבל סיוע מקצועי וייעוץ ממומחה לתאורה, או בשמו הנוסף, יועץ תאורה – מומחה בכל הנוגע בתאורת מבנים. עם ניסיונו, הוא יסייע לכם להתאים את מערך התאורה הטוב ביותר עבורכם ועבור ביתכם.

תאורה לדרכים בבית

כניסות, מדרגות, מסדרונות ומעברים זקוקים גם הם לתאורה משלהם, שתהיה ברורה ותספק נוחות, בכדי למנוע היתקלות במכשולים וחפצים שונים. ניתן לשקול התקנה של גופי תאורה שקועי-תקרה, או אף התקנת תאורת קיר בעלת כיסוי שקוף-למחצה משני צדי המעבר, המעניקה תחושה של שביל מואר המוביל אותנו בביטחון רב למחוז חפצנו. הסתייעו בשירותיו של יועץ תאורה על מנת שיתאים עבורכם תאורה מושלמת למעברי הבית.

תאורת סלון

הסלון מהווה חלל מרכזי בבית, כמו גם נקודת מפגש אולטימטיבית לדייריו. הסלון משרת אותנו עבור מגוון פעילויות, כדוגמת – אירוח, אכילה, קריאה, משחק ועוד. תאורה מרכזית בחדר בסלון היא פתרון אפשרי, אולם לא מספק, בשל התמקדותה בנקודה אחת במרכז הסלון; כאשר מתרחקים מנקודה זו, נחלש האור בהדרגה. פתרון מתאים יהיה פינוי מקום לתאורה בכמה מוקדים בסלון, שיאפשרו הנאה מרבית מאור הבוקע ממספר כיוונים. תוכלו לשקול התקנת תאורה היקפית המשלבת מספר נקודות תאורה – בתקרה, בקיר, מגופי תאורה עומדים, מנורות שולחן ועוד. היעזרו בשירותי הייעוץ המקצועיים של יועץ תאורה, שיתאים עבורכם תאורת סלון מיטבית.

תאורת מטבח

המטבח הוא מעין חדר עבודה בבית, גם אם מעולם לא הוכתר או יועד לכך באופן רשמי. לכן, יש להתקין בו תאורה עוצמתית ללא הצללות, שתאיר משטחים אנכיים ואופקיים כאחד. תאורה למטבח. לבן של נורות פלורוסנט עשויות להתאים. גם כאן יועץ תאורה ידע לבנות עבורכם תכנית מושלמת לתאורת המטבח.