גופי תאורה מעוצבים או עיצוב בצבעי האור: מה עדיף?

כשמעצבים את הבית עם רכיבי תאורה חדשים יש 2 שיטות לעשות זאת: 1. עיצוב הבית על סמך גוף התאורה עצמו. 2. עיצוב הבית בהתבסס על זווית האור וצבעו.

בשיטה הראשונה, אתם מתייחסים לגוף התאורה כאילו היה תכשיט. האם הייתם מתאימים ליד או לאוזן שלכם תכשיט שלא מתאים לבגדים או לתסרוקת? לא. כך בדיוק בוחרים גוף תאורה מעוצב לבית. הדרכים לעשות זאת הן או לבחור נברשות ושנדלירים עתיקים, או לבחור גופי תאורה נצמדים. הראשונים מתאימים יותר לבית בסגנון עיצוב עתיק, והשניים – לבית בו סגנון העיצוב הוא מודרני, בפורמט לבן או כסוף, ולעתים אפילו שחור בנוסח דור העתיד.

בשיטה השנייה נעזר מעצב הבית באור עצמו. רכיבי התאורה מאד קטנים או שהם בכלל מוצנעים בתקרה או בקיר. כל הרעיון הוא שהאור עצמו הוא שיוצר את העיצוב. זה מתאים במיוחד למי שיש לו הנמכות גבס ומזנוני גבס ברחבי הבית, שתפקידם להסתיר את גופי התאורה ולהשתמש באור כצבע. למשל – במקום לצבוע באדום את התקן הטלוויזיה מגבס שלכם, ניתן להקיף אותו בטבעת אור LED אדומה עם גוף תאורה מוצנע, ואור אדום גלוי. דוגמה נוספת: כאשר יש לכם חדר רווי ארונות, המשמש כחדר הארונות ניתן להתקין חלק מהארונות מגבס, ולעבות את הדפנות שלהם בתאורה צבעונית.

סוגי הנורות בגופי תאורה מעוצבים

ליבון עם הברגה, ספירלה, הלוגן או פלורסנט. למעט הלוגן, יתר הנורות אינן מתחממות, ואינן חייבות בכיסוי בטיחות, ואז ניתן לשים אהיל. בנורת הלוגן אסור בתכלית האיסור לשים אהיל ישיר עליה כי היא תגרום לשריפת הבד. מה שנהוג הוא לכסות את ההלוגן בהתקן בטיחות מפלסטיק, שתמיד יימסר לכם עם קניית גוף התאורה על פי דרישות התקן.

סוגי הנורות כשהאור הוא מעצב הבית וגופי התאורה מוסתרים

נורת אצבע מיניאטורית מולחמת למעגל חשמלי, נורת הלוגן מוצנעת מתחת לרצפה כשהיא עטופה במקדם הגנה מפלסטיק, או נורת הלוגן בקיר, עטופה במקדם הגנה מעוצב גלוי לעין, שמסתיר את מקור האור ומווסת זוויתית את הפצתו. במקרה הראשון בלבד, התאורה היא LED, ביתר המקרים זו תאורה רגילה, עם נורות הנדרשות להחלפה.

לפרטים נוספים פנו לחברת Lightning Design והבטיחו את ביתכם המואר והמעוצב!