התאורה ככלי עיצובי: כיצד לגבש נבחרת גופי תאורה בצורה מנצחת

נושאים: תאורה
על מנת לגבש את נבחרת גופי התאורה הביתית כך שיעבו את העיצוב ולא רק יפיצו אור בבית, נלמד אתכם מספר טריקים פשוטים לביצוע המשימה.

ביצוע משימה זו הלכה למעשה תותיר בביתכם, לצד גופי התאורה המסורתיים, גם התקני תאורה שתכליתם היא עיצוב הבית, וממש כפי שעוד תמונה או עוד קיר הצבוע בצבע שאינו לבן תרמו לעיצוב, כך התאורה תתרום לחיזוקו. עיצוב באמצעות תאורה נובע משני דרכי פעולה:

·         רכישת גופי תאורה ואהילים מעוצבים.

·         רכישת נורות והתקני הפצת אור המפיצים אור בצורה ובצבע ייחודיים.

גופי תאורה ואהילים מעוצבים

התקנים אשר נוסכים עיצוב מפאת צורתם והמבנה התכנוני שלהם, ממש כמו תכשיט על היד או על האוזן. כפי שתכשיטים בוחרים על פי סוג האירוע: טקס חינה או אירוע מודרני, כך בדיוק בוחרים התקני תאורה לעיצוב ביתי: על פי המתווה העיצובי שבדרכו נבנה הבית. בית בסגנון מודרני, למשל, יכיל התקן תאורה צמוד קיר עם נורת הלוגן צהובה או לבנה על פי רוב. לעומת זאת, בבית בעל צביון עתיק תתאים יותר נברשת או יתאים יותר שנדליר: רכיבי תאורה תלויים על חוט מתכת עם צינור מוביל אנטי ונדלי לעיטור התקן התלייה. אם יש לכם בבית התקן תאורה שאינו כזה, או אפילו נורת ליבון בודדת תלויה על חוט, ניתן למצוא אהילים מעוצבים שיעטרו אותה ויהפכו אותה למתאימה להצבה בביתכם מבחינה עיצובית.

התקני הפצת אור כמעצבי בית

נורות צהובות, נורות לבנות ונורות LED צבעוניות. אלו הם התקני הפצת האור עצמם, ובמקרים רבים לא נדרש בכלל גוף תאורה אלא רק חיבור גוף הפצת האור. כאשר בונים מזנון לטלוויזיה למשל נהוג להקיף אותו בטבעת אור שהיא אסופה של נורות LED רבות שהתגבשה לה כדי ליצור פסי תאורה. גם כאשר מאפיינים תאורה לבנה או צהובה, ללא LED ניתן להצניע לחלוטין את גופי התאורה ולהשתמש בפיזור האור עצמו כאלמנט מעצב. זה נהוג בעיקר כאשר מבקשים להאיר אצטבה, קיר או כל גוף אנכי אחר – באמצעות תאורת צד.

פנו אלינו לגיבוש פתרונות תאורה מעוצבים בהתאמה אישית: Lightning Design, מביאים את השינוי לביתך!