המדריך המלא לאפיון התאורה הביתית

נושאים: תאורה
כשנכנסים לבית חדש, וגם כאשר משפצים בית ישן, הפיניש הסופי הוא תמיד התאורה: לאחר שהעמדנו קירות, ארונות, מגירות, שידות ורהיטים, ובנוסף – שברנו, איחדנו וחילקנו קירות וחדרים, כשגומרים את ההלל בבית, שמים תאורה.

בעבר, זו הייתה בהחלט משימה קלה, משום שבחנות התאורה לא היו יותר מ- 2-4 גופי תאורת הלוגן או אהילים להצבת נורת ליבון. כיום, בעידן העיצובים – נושא התאורה הוא אחד מהנושאים המורכבים ביותר. מורכבותו אינה רק נובעת מכך שמאות מעצבים מוכשרים מעצבים כעת בתי מנורה מפוארים ומקוריים, אלא גם לנוכח העובדה שהצבע הממשי של האור השתנה: ניתן כיום למצוא נורות עם אור ירוק, אדום, סגול וכד'. כעת אתם בטח מדמיינים שזה יותר יקר, ופחות חסכוני. לגבי התמה השנייה, ההפך הוא הנכון: זו נורת LED ועל כן היא דווקא חסכונית, בשל כך שהיא עובדת על דיודה מאירה ולא על חוט להט חשמלי, מה שמאפשר לה להישאר דולקת למשל 50,000 שעות ברציפות בממוצע ללא חילוף!

בחרו בגופי תאורה מעוצבים

בשלב זה תידרשו לבחור גופי תאורה מעוצבים המתאימים לעיצוב הבית שלכם. כן, זו משימה קשה ועם המון אתגר מחשבתי, ולכן כדאי מאד להטיל את המשימה על יועץ תאורה. למזלכם, ישנו פורטל Lightning Design בו ניתן למצוא את מיטב החנויות ומיטב היועצים בתחום: פשוט בחרו לכם יועץ תאורה וצאו לדרך!

בחרו באלו מקומות תישארו עם תאורה רגילה ובאלו מקומות תציבו נורות LED

על משימה זו אמון לא אחר מיועץ התאורה. הוא ייעץ לכם היכן להציב נורות LED והיכן להישאר עם תאורה חשמלית סטנדרטית. ברוב המקרים, בפתחים צרים מאד כמו מעטפת של ארונות או מגירות לא יהיה מנוס מלהציב נורת LED, בעוד שבחלל המרכזי של הסלון/החדר ניתן לבחור בין תאורת LED לתאורה רגילה על סמך העדפה עיצובית. כך, למשל, ניתן להישאר עם נברשת, שנדליר או התקן אנכרוניסטי אחר להתקנת נורות ולבחור האם לקבע אליו תאורה צבעונית מ- LED או תאורה חשמלית.

חשבו את צריכת החשמל הצפויה לכם ממכלול התאורה השלם שאתם עתידים לקנות

את החישוב עורך יחד עמכם יועץ התאורה. היועץ ישווה יחד אתכם בין מספר דרכי פתרון להצבת התאורה בבית, ויספק לכם את הפתרון הטוב והאולטימטיבי ביותר גם מבחינת דקורציה ביתית, גם מבחינת איכות האור וגם מבחינת חיסכון בחשמל!