איך לאזן מאוורר שרועד?

אנשים רבים אשר רוכשים מאוורר תקרה, מגלים אחרי התקנתו, שהוא רועד, ממש רוקד מול עיניהם. מעבר לעובדה שזה לא נעים, זה מאוד לא בטוח ויכול להיות מפחיד. אך ההסבר לכך הוא פשוט וכן הפתרון הוא מאוד ברור.

איך לאזן מאוורר שרועד?

כידוע מאורר תקרה צריך להיות מותקן בצורה חזקה, לא משנה אם הוא מותקן בחדר שינה, מטבח, סלון או על פרגולה בחצר. זה גם לא משנה אם מדובר בתקרה רגילה או תקרת גבס. ההתקנה מתבצעת על ידי איש מקצוע, זאת במידה ואינכם כאלה ואין לכם את הידע הנדרש לצורך התקנת מאוורר. ההמלצה היא להשתמש באיש מקצוע של החברה ממנה רכשתם את המאוורר, מאחר והוא מנוסה בכך, יש לו את כלי העבודה הנדרשים והוא גם יכול לבחון האם המאוורר אכן מותקן בצורה ישרה. לכן, כשאתם רוכשים מאורר תקרה, תוודאו האם שירות ההתקנה כלול במסגרת השירותים שהמקום מעניק, והאם זה מחיר ההתקנה כלול במחיר המאוורר.

במידה והחלטתם להתקין את המאוורר בעצמכם, וגיליתם בסיום העבודה שהמאוורר רועד, אז סימן שההתקנה בוצעה בצורה לא נכונה. אפשרות אחת היא, שלא כל הברגים מחוברים מספיק חזק ובאותה מידה. בצורה כזו, יש אפשרות שבורג אחד מעט משוחרר, מה שמוביל לתנועה של המאוורר, אפשרות אחרת היא שבעת ההתקנה, הכנפיים יצאו מאיזון, ואז הן רועדות.

מה הפיתרון? ראשית, יש לבדוק האם מאוורר תקרה שברשותכם  מותקן כמו שצריך, יש לוודא שכל הברגים סגורים עד הסוף והמאוורר דבוק לתקרה. שנית, יש לבחון האם מדובר בכנפיים שיצאו מאיזון. לכך יש להוסיף נקודה נוספת והיא, ייתכן והכנפיים קיבלו מכה בזמן ההתקנה או לפני זה. במקרה כזה, יש לבדוק האם ניתן להחזיר את הכנפיים למצבם הראשוני. אז הם יפסיקו לרעוד.

יש לציין שבאריזת המאוורר, אתם אמורים לקבל סט איזון מיוחד, שמאפשר לכם גם לאזן את המאוורר בעת התלייה וגם לבדוק אם הוא אכן מאוזן כמו שצריך. הסט כולל בין היתר מוט מיוחד לאיזון.

יש לציין, במקרה ומחליטים מסיבה כזו או אחרת, להשאיר את הכנפיים לא מאוזנות, הרי לא רק שיוצרים תחושה מאוד לא בטוחה ולא נעימה, אלא שגם עלולים לגרום נזק לתקרה. עם הזמן, היא תתקלף, ויחלו ליפול ממנה חלקים קטנים שיכולים להפוך למסה עצומה עם הזמן.