תאורה מנורות – תקשורת אורות גלויים

קיים כיום דיבור נרחב על תקשורת אורות גלויים ואכן מאמר זה מוקדש לנושא, אך מהי תאורה מנורות? כשמדברים על תאורה, נוטים להתייחס למקור התאורה, למשל נורה, השולחת מידע באמצעות אור. אז מאמר זה מסביר את התקשורת המניבה את התוצאה הסופית של התהליך.
תאורה ותקשורת
כדי להבין את הנושא, יש לדמיין אור פלאש שבו אתה עשוי להשתמש כדי לשלוח אות קוד מורס. כשאתה מפעיל תאורה מנורות באופן ידני, אתה שולח נתונים באמצעות אות אור, וכשהנורות מהבהבות לסירוגין, תהליך זה אינו יכול להיחשב כמקור תאורה שימושי, כך שהוא אינו ממש תקשורתי. 

תהליך התקשורת באמצעות תאורה

עכשיו ניתן לדמיין כי אור הפלאש מופעל לסירוגין מהר מאוד באמצעות מחשב, אז לא ניתן לראות את הנתונים ואת הבזק האור, או תאורה נורות הפולטות אור קבוע, אז עכשיו יש תאורה ותקשורת ותהליך זה עונה על ההגדרה. כמובן שהשלב הבא הוא להשיג את התאורה המתאימה.
מידע באמצעות אור
במונחים מילוליים, כל צורת מידע אותה ניתן לשלוח באמצעות אור, היא גלויה לעין ויכולה להיחשב כצורת תקשורת, אך בהגדרה המקורית יש להיות מסוגלים לראות את האור, אך לא קיימת אפשרות "לראות את הנתונים". 
אז למרות שנראה שלא קיימת הגדרה אוניברסאלית מוסכמת של תאורה נורות, ניתן לפחות להסכים לכוונת תקשורת תאורה.

התפתחות הנורות החדשות

ההזדמנות לשלוח נתונים יעילים באופן זה נוצר בעיקר בשל השימוש הנרחב בנורות לד. נוריות הן התקנים מוליכים למחצה זהים לשבבי סיליקון. כתוצאה מכך, ניתן לעבור לנורות אלו במהירויות גבוהות ביותר שלא היו אפשריות עם טכנולוגיות תאורה מנורות מבוגרות כגו מנורות פלורסנט ליבון.

תאורה בטכנולוגיות מתקדמות

האימוץ המהיר של נורות לד יצר הזדמנות עצומה לתקשורת תאורה. בעיית גודש ספקטרום הרדיו מנוצל על ידי טכנולוגיות מתקדמות של מערכות רדיו הסלולר ואף מסייעות ליצור שוק בו יכולים צרכנים לרכוש נורות לד במחירים משתלמים.
קיימים תנאים אחרים המשמשים במרחב תקשורת תאורה הנמצאים בשימוש נפוץ, אבל קיימת משמעות שונה במקצת להבנת תאורה נורות.
שטח אופטי חופשי
זוהי שיטת תאורה המאפשרת תקשורת אך אינה מוגבלת לנראות האור, כך שאור אולטרה סגול ואינפרא אדום נכנסים לקטגוריה חדשה של תאורה נורות. 
בנוסף, לא קיימת דרישת תאורה ולכן שיטה זו נוטה לשמש קורות צרים של אור מרוכז המיועד ליישומים כגון קישורי תקשורת בין בניינים. התאורה המתקדמת של היום מרבה להשתמש בתאורת לייזר, בנוריות להולכה וגופי תאורה מעוצבים שונים.