שאלות ותשובות תאורה סולארית

1.  מה זה תאורה סולארית ?

·         תאורה סולארית היא תאורה "ירוקה". מדובר בתאורה החסכונית בחשמל. התאורה הסולארית עובדת בצורה כזאת שהיא קולטת את קרני השמש, ומספקת תאורה בעזרת האנרגיה שצברה מהשמש. למעשה גוף התאורה מתרגם את קרני השמש לאנרגיה חשמלית. האנרגיה החשמלית, מטעינה את הסוללות המותקנות בגוף התאורה, וכאשר החושך יורד התאורה מתחיל לעבוד ולספק אור.

2.  באיזה מקומות אפשר להתקין תאורה סולארית?

·         מגוון האפשרויות הוא רחב. את התאורה הסולארית ניתן להתקין בכל אזור פתוח, למשל: גנים ציבוריים, חצרות, בתים פרטיים, שבילים, מרפסות, בתים עם גג פתוח ועוד. הרבה פעמים כאשר אתם בדרכם לאולמות אירועים בעלי שבילים ארוכים, אתם יכולים לראות את אותה התאורה מפוזרת בכל מיני מוקדים שונים. למשל באזור החניה או בשביל המוביל לאולם. תאורה סולארית, היא לא תאורה אשר נרכיב בחדרים בבית מן הסתם, אבל אם יש לכם שטחים פתוחים כמו גינה, מרפסת וכו', אתם הולכים גם לחסוך בחשמל וגם ליהנות מתאורה חזקה שמחזיקה מעמד זמן רב.

מה היתרונות בתאורה סולארית?

·         בראש ובראשונה, אנחנו מדברים על חסכון כלכלי ארוך טווח. אין צורך בצריכת החשמל הרגילה במקומות פתוחים, שכן האנרגיה החשמלית ניזונה מקרני השמש ולא משקע החשמל.

התאורה הסולארית ירוקה ואינה מזהמת את הסביבה.

·         עיצוב התאורה הסולארית הוא אלגנטי, מזמין, ונראה מעולה כפריט מעוצב לחצר, מרפסת, או הגג שלכם. הוא מגיע במגוון אופציות לבחירתכם: קיימים גופי תאורה בצורת פנסים, מנורות גן מיוחדות, עמודי תאורה ועוד.

·         שימוש נוסף שיש לתאורה הסולארית הוא בצורת קישוט. במידה ויש לכם פרגולה, אתם יכולים פשוט לרכוש שרשרת מיוחדת עם מספר נורות ולתלות אותה מעל הפרגולה. הדבר נראה מצד אחד יפה בעין ומצד שני מספק תאורה נעימה כאשר אתם יושבים בחוץ.

·         תוחלת חיים- התאורה הסולארית יכולה להחזיק מעמד באזור 100,000 שעות. משמעות הדבר היא, שאינכם צריכים לחשוש שפתאום תישרף לכם התאורה. הדבר גם משפיע כלכלית, וגם בעיקר נותן לכם ראש שקט, אם אתם מחליטים לארח אנשים. אין מצב שפתאום באמצע האירוח ייכבה לכם האור כי הנורה עשתה את שלה.

·         אין לכם אפילו צורך לדאוג להדליק ולכבות את תאורה סולארית לגינה. כיבוי והדלקה נעשים בעצמם שכן הפאנלים המיוחדים אשר קולטים את קרני השמש, אוגרים את האנרגיה במשך היום ועם רדת החשכה, האנרגיה עוברת לנורה שמתחילה לעבוד מעצמה.

·         התקנתה לרוב היא פשוטה ואינה מצריכה מכם להיעזר באנשי מקצוע. אין צורך לקרוא לחשמלאי בשביל שיבוא לסדר לכם שקעים מתגים וכו'. התקנתם קלה, לא מצריכה ממכם מאמץ והתוצאה פשוט מושלמת.

האם התאורה הסולארית מתאימה רק לקיץ?

·         בהחלט לא. מערכות התאורה הסולאריות, בנויות בצורה כזאת שהן מוגנות בתקופות חורף קרות וגשומות. הרכיבים של אותם גופי תאורה אטומים מפני חדירת מים, כך שגם בחורף הגשום וגם בקיץ, במידה ואתם משקים את החצר שלכם, אין ממה לחשוש שגוף התאורה ייהרס.

מה העלויות והיכן מוצאים את התאורה הנכונה?

·         לתאורה הסולארית מגוון רחב של מחירים, מן הסתם, עקב ההיצע הרחב של גופי התאורה. לכל גוף תאורה סולארי מחיר משלו. מומלץ מאוד לעשות סקר שוק ולבדוק במספר מקומות, על מנת למצוא גם את המחיר הטוב ביותר עבורכם וגם את התאורה המתאימה ביותר שתענה על הצורך שלכם. התייעצו עם אנשי מקצוע על מנת להבין, מה התפקיד וההספק שכל גוף תאורה נותן לכם. עברו לאנרגיה ירוקה, תתחילו לחסוך ובעיקר תתחילו ליהנות מתאורה נעימה וקלה.