שאלות ותשובות תאורה למטבח

מה ההבדל בין תאורה רגילה לתאורה למטבח?

לכל גוף תאורה בחלל הבית שלכם פונקציה שונה. תאורה לחדר הילדים תיהיה שונה מהתאורה בה תשימו בסלון, תאורה במקלחת והשירותים תיהיה שונה מהתאורה אותה תתקינו בחדר השינה שלכם. גם לתאורת המטבח שלכם יש למעשה תפקיד שונה מגופי התאורה האחרים בבית. תאורה למטבח צריכה להיות ממוקדת. תפקידה להאיר את חלל המטבח שלכם, ובנוסף גם לפזר אור על משטח העבודה ולהבליט לכם איזורים שימושיים בהם אתם עובדים. לכן, לא כל תאורה מתאימה לכל מקום, ויש לבחור בקפדנות על ידי תכנון נכון, לאן הולך כל גוף תאורה אותו את מרכיבים.האם אפשר פשוט להתקין תאורה למטבח היכן שנרצה או שחשוב לתכנן מראש?

בהחלט רצוי לתכנן מראש. עוד לפני שאתם מתחילים בהתקנתו של המטבח, חשוב מאוד לתכנן היכן יהיו גופי התאורה הרצויים. חשוב להבין כמו גופי תאורה נרצה, איפה נרצה להתקין ולמקם אותם, באיזה גופים נרצה להשתמש ומה הייעוד של כל אחד מהם. תכנון מוקדם וההבנה של איך אנו רוצים שתאורת המטבח שלנו תיהיה, הוא קריטי. הכנה מראש תאפשר לכם למקם את השקעים בצורה הנכונה. דמיינו כי בניתם את המטבח והשארתם את נושא התאורה לסוף. עכשיו אחרי שהמטבח עומד, אתם בוחרים למקם את התאורה שלכם, אבל מבינים כי באותם איזורים במטבח שאתם רוצים להאיר, אין שקע קרוב. ואז מתחיל כאב הראש, הזמנת חשמלאים, שינויים מיותרים והוצאות כספיות לא מתכוננות. חשוב להקפיד לתכנן מראש, גם את עיצובו של המטבח וגם את פיזור התאורה שלו.

איזה סוגי תאורה מומלצים יש למטבח?

קיימות מספר אפשרויות אותם כדאי לכם לשקול. כמובן לפי הטעם והצורך שלכם
גופי תאורה צמודי תקרה - מדובר בגוף תאורה, צמוד לתקרה אשר בולט ומפזר את האור כלפי מטה. מאפשר תאורה חזקה על החלל בו הוא נמצא.
תאורה שקועת תקרה - לאלו מכם שרוצים לראות את התאורה עומדת בקו אחיד עם התקרה. תאורה זאת היא חלק מהנמכת גבס ברוב המקרים.
תאורה תלויה - גוף תאורה אשר משתלשל מהתקרה ומאיר כלפי מעלה. מקנה תאורה פחות חזקה איך יותר נעימה לעין. האור מוקרן על התקרה, והתאורה מתפזרת לה במטבח.
נורות פלורסנט קטנות - אותן ניתן להתקין בחלקים ספציפים במטבח. לרוב ישמשו כתאורה משלימה. מאפשר לנו גם להאיר איזור ספציפי מאוד במטבח, למשל רק את איזור התנור והכיריים.

איך בוחרים את הנורה המתאימה ביותר?

כאשר אתם בוחרים את הנורה או הנורות שבהם תרצו להתשמש, יש מספר דברים אותם כדאי לקחת בחשבון
כמות שעות התאורה- בחרו בנורה חזקה אשר תשמש אתכם שעות רבות.
צורתה של הנורה - עניין של טעם. צורתה של הנורה הוא כבר חלק עיצובי אשר יושפע מהעדפות הטעם האישי שלכם. אם בחרתם בגוף תאורה אשר לא מכסה את הנורה עצמה, שימו עין על איך שהנורה נראית, שכן במצב כזה היא הופכת לחלק אינטגרלי מגוף התאורה והמראה שלה תורם לעיצובו הסופי של גוף התאורה.
צריכת אנרגיה - נורות לד, נורות הלוגן ופלורסנטים. בדקו איזו נורה תאפשר לכם את צריכת החשמל הקלה ביותר, אבל שגם תשתלב עם הטעם שלכם.

מספיק להסתובב בחנות ולבחור לפי היופי?

מומלץ מאוד שלא. כדאי לכם להיעזר באיש מקצוע אשר יוכל לכוון אתכם, להבין מה הצורך שלכם, איך התכנון של המטבח שלכם ועל פי דרישותכים, להתאים ולהמליץ לכם על גופי התאורה הטובים ביותר עבורכם.